пʼятниця, 28 жовтня 2022 р.

Українці ми маленькі

 Доброго ранку. Сподіваюсь, що у  всіх все гаразд.

Продовжуємо працювати над темою:"Українці ми маленькі"

Спочатку виконаємо ранкову гімнастику:"Ми веселі малюки".

Пропоную заняття з ліплення:"Намисто для ляльки Настусі"

Для ліплення нам знадобляться такі матеріали: пластилін білого, червоного кольорів, картон білого кольору та вологі серветки


Власна розробка

Далі відпочинемо. На прогулянці поспостерігати за квітами.

У квіткової клумби

Мета - познайомити дітей з квіткою, її будовою (знайти стебло, листя, квітки, коріння). Закріпити поняття "високий - низький" (квітка), "короткий - довгий" (стебло).

Бесіда 

Діти підходять до клумби, милуються осінніми квітами. 

Яка  гарна клумба, як багато на ній красивих квітів. В де червона квітка? А біла? Звернути увагу дитини на те, що квіти як люди бувають високі і низькі. Нехай дитина покаже високу квітку. До верхівки навіть дотягнутися важко. А інші квіти низькі . А тепер відійдіть від клумби і тепер нехай покаже низькі квіти (присісти), високі (Стати на носочки). Щоразу при показі діти називають висоту.

Розглядання квітки і її будови: стебло, квітка, листя. Яке стебло: довге чи коротке? Показати руками, називаючи розмір.

Запропонувати дитині показати народження квітки і як вона засинає на зиму.

Наступне заняття: Здоров'я та фізичний розвиток

Завдання. Повторити комплекс загальнорозвиваючих вправ. Закріплювати вміння стрибати в довжину з місця та кидати м'яч обома руками із-за голови. Розвивати у дітей відчуття рівноваги,спритності під час гри «По доріжці».

Інвентар:  2 скакалки,   великий м'яч.

1.Вступна частина 

Ходьба звичайна, що чергується з ходьбою на носках, 

як лисичка (40 с). Біг у середньому темпі (25 с) ходьба.

-Піднімання рук уперед, угору В.п.2 - о.с.3. 1-2 - підняти руки вперед, угору, показати, (вдих); 3-4-опустити руки через сторони вниз, (повторити 3 р.);

-Рухи прямими руками вгору та вниз В.п.-о.с, руки в сторони. 1-4 - рухи  руками вгору та вниз. (повторити 4 р.);

-Присідання . В.п.-о.с. 1-2 -присісти, руки вперед, 3-4 -підвестись у в.п. (вдих). 

-Вправа на вентиляцію легенів.  В.п.-о.с. 1-2 -підняти руки через сторони вгору (вдих); 3-4 -опустити повільно руки вниз. Повтори  3 р. у повільному темпі.

 (повторити 3 р.);

 В.п. -вихідне  положення. О.с. - основна стійка  (ноги на ширині ступні,руки опущені вниз).

2.Основна частина

Стрибки на обох ногах з просуванням уперед.Повторити 3 рази.

Кидання м'яча  обома руками із-за голови. Діти, за сигналом виконують кидок м'яча. Потім забирають  м'яч. Повторити 4р.. Стежити за тим, щоб кидок м'яча був енергійним.

Рухлива гра «По доріжці». 

Мета: вправляти дітей в ходьбі по обмеженій площині, розвивати відчуття рівноваги, спритності.

Хід гри: провести на підлозі дві паралельні лінії (або покласти дві мотузки) завдовжки 2,5-3 м на відстані 35-30 см і сказати дітям, що це вузька довга доріжка в лісі,  якою вони підуть гуляти. Іти потрібно дуже обережно. Діти йдуть повільно, а потім повертаються по ній.

Вказівки до проведення: діти не повинні наступати на лінії чи мотузки.

Повторити 3 рази

3.Заключна частина

Ходьба у  повільному темпі по «звивистій  доріжці» (35 с).


Консультація для батьків:"Казкотерапія в сім'ї"
https://youtu.be/e1IE_dCtHUM

Це вся інформація на сьогодні. Відпочивайте та будьте пильні!


четвер, 27 жовтня 2022 р.

Українці ми маленькі

 Доброго ранку усім. Сподіваюсь у всіх все гаразд і всі знаходяться у безпеці.

Починаємо день з ранкової гімнастики:"Ми веселі малюки".

Продовжуємо працювати над темою:"Українці ми маленькі"

Пропоную переглянути заняття з розвитку мовлення і художньої літератури

Проспівайте з дітьми колисанку та вивчіть потішку:"Водичко-водичко..."


Власна розробка


Запишіть,будь ласка, відео, як дітки самостійно за картинками промовляють потішку


Художньо-продуктивний розвиток. Музичне виховання.
За планом музичного керівника

Пропоную вийти на прогулянку та поспостерігати.
Спостереження за змінами погоди
Мета: учити дітей помічати зміни в погодних умовах; звернути увагу на те, 
що рухаються дерева, рухається листя на землі; виховувати інтерес до при-
родних явищ.
Запитання до бесіди:
Чому рухаються гілочки на деревах?
Як світить сонечко?
Чи подобається вам грітися на сонечку?
Послухайте,будь ласка, віршик
Осінь

Сад листочки розгубив,
Розкружляв, розвіяв.
Причаїлися гриби
В сонечка на віях.
Струни рвуться у стерні
І летять у вирій,
Ніби птахи неземні –
Золоті та сірі.
І виступає багряно
Серце у калини.
Ось листок летить над нами –
З саду – у долину.
Тетяна Винник

Про що розповідається у віршику? З настанням осені на дворі стало холодніше, сонечко вже не так гріє, дме прохолодний вітерець та опадає листя з дерев, пташки відлітають до теплих країв, часто йдуть дощі.


Поради для батьків : «Як заохотити до ігор з татом»

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://dytpsyholog.com/2015/04/24/%25D1%258F%25D0%25BA-%25D0%25B7%25D0%25B0%25D0%25BE%25D1%2585%25D0%25BE%25D1%2582%25D0%25B8%25D1%2582%25D0%25B8-%25D1%2582%25D0%25B0%25D1%2582%25D0%25B0-%25D0%25B4%25D0%25BE-%25D1%2596%25D0%25B3%25D0%25BE%25D1%2580-%25D0%25B7-%25D0%25B4%25D0%25B8%25D1%2582%25D0%25B8%25D0%25BD%25D0%25BE%25D1%258E/&ved=2ahUKEwiWl9jrtv76AhWElosKHXBpDrYQFnoECBEQBQ&usg=AOvVaw3_qTbhr4XAZKCA13ZquGCh

Це всі завдання на сьогодні. Запрошую усіх до співпраці. Надсилайте,будь ласка, результати Ваших робіт за тиждень. Дуже чекатиму. Заздалегідь вдячна

середа, 26 жовтня 2022 р.

Українці ми маленькі

 Доброго ранку шановні батьки та діти.

Сподіваюсь у Вас та діток все добре.

Почнемо ранок з бадьорої ранкової гімнастики:"Ми веселі малюки"

Продовжуємо працювати над темою:"Українці ми маленькі "

Пропоную переглянути відео заняття з малювання:"Калина - символ У

Ми нещодавно вже говорили про калину та її властивості. Тепер намалюємо ягоди калини на на гілочці нетрадиційним способом ( пальчиком). Нагадаємо дітям про те, що Калина - це символ нашої країни, пригадаємо які ще є символи України. 

Для малювання нам знадобляться: аркуш паперу із намальованою гілкою калини без ягід, фарба червоного кольору, вологі серветки. Тож приступаємо до роботи


Власна розробка

Художньо-продуктивна діяльність.  Музичне .

За планом музичного керівника.

Пропоную відпочити, вийти з дітками на прогулянку та поспостерігати за калюжами.
Прочитайте дітям віршик

Після дощику калюжі
Мені зовсім не байдужі.
І лиш тільки їх побачу,
Бігаю по них і скачу.
Запропонуйте дітям знайти калюжу на асфальті.
Проведіть бесіду:  Як ви гадаєте, звідки взялась калюжа? Яка вона? Чиста в ній вода, чи брудна? Чому?
Нехай дитина обведе калюжу крейдою, щоб через день повернутися та побачити чи менша стала калюжа, або зовсім зникла. Пояснити, куди саме зникають калюжі.

Тепер пограємо в дидактичну гру:"Чого не стало?"

Мета: розвивати стійкість, концентрацію уваги, пам'ять. Стимулювати внутрішню мотивацію та допитливість.

Дитина 15-25с. розглядає картинку із зображеннями, потім необхідно перевернути картинку та розглянути подібні,де відсутнє якесь зображення. Дитина називає якого саме предмета не вистачає.












Це все на сьогодні! Бажаю усім гарного дня. На все добре!


вівторок, 25 жовтня 2022 р.

Українці ми маленькі

 Добрий ранок! Маю надію, що Ви в безпеці і у Вас все добре!

Продовжуємо працювати над темою:"Українці ми маленькі"

Закріплюємо вправи ранкової гімнастики:"Ми веселі малюки"

Переглянемо заняття з сенсорного розвитку та закріпимо назви основних кольорів, вміння класифікувати різні предмети за кольором та розміром. Розвиваємо увагу, мислення, пам'ять. Виховуємо бажання допомагати іншим.


Пропоную заняття з фізичного розвитку

Тема заняття: «Привітайся, друже!»

Програмові завдання:

— учити дітей повзати між двома лініями в упорі на колінах; 

— залучати дітей до різних вправ шляхом емоційного сприйняття;

— виховувати витримку та вміння швидко орієнтуватися в просторі.

Матеріали та обладнання: клейончаста доріжка, дві мотузки, брязкальця, дзвоник.

Хід заняття

I. Вступна частина.

Ходьба у різних напрямках.

Біг у середньому темпі.

Повторити комплекс загальнорозвивальних вправ «Ми веселі малюки».

II. Основна частина.

Ходьба по клейончастій доріжці (25 см).

Повзання між лініями в упорі на колінах.

Рухлива гра «Де подзвонили?»

Мета: вчити дітей орієнтуватися на звук, визначати на слух, звідки пролунав звук, рухатися у напрямку звуку; привчати діяти за сигналом, вчити дітей знаходити певний предмет за звуком; підтримувати позитивно-емоційний стан дітей у процесі рухової діяльності.

Матеріал: дзвоник.

Хід гри

Діти сидять або стоять з одного боку кімнати. Дорослий просить їх відвернутися до стіни й не озиратися. У цей час  дорослий з дзвіночком ховається від дитини, наприклад, за шафу.

Дорослий пропонує дітям послухати, де подзвонили, і знайти джерело звука (дзвонять спочатку тихо, потім голосніше). Діти повертаються і йдуть на звук, знаходять його.  Тим часом дорослий переходить в інше місце, гра триває.

Вказівки до проведення: діти не мають дивитися, куди ховається дорослий із дзвіночком. Для цього потрібно відвернути їхню увагу. Дзвонити в дзвіночок потрібно спочатку тихо, потім голосніше. При багаторазовому повторенні гри, наприкінці року, можна доручити дитині ховатися і дзвонити дзвіночком.

III. Заключна частина.

Звичайна ходьба по колу в повільному темпі.


Пропоную пограти з діть ми в дидактичну гру:' Що зайве?"

Формувати вміння дітей узагальнювати,групувати предмети за певними ознаками. Розвивати логічне мислення, пам'ять. Виховувати пізнавальний інтерес.




Діти розглядають ілюстрації та називають зображені предмети, потім визначають що зайве. Питання для дітей: 

Що зображене на картинці? Що, на твою думку, тут зайве?










понеділок, 24 жовтня 2022 р.

Українці ми маленькі

 Доброго ранку. Шановні батьки, сподіваюся в усіх все добре, всі здорові.

Сьогодні будемо працювати над темою:"Українці ми маленькі"

Комплекс ранкової гімнастики: "Ми веселі малюки"

Ходьба. Ходьба, як "лисичка", як "качечка". Біг. Спокійна ходьба по колу. - 1 хвилина.

Загально розвиваючих вправи.

Вихідне положення: ноги злегка розставлені, руки опущені вниз.


"Ось як ми виросли"

1-2- руки випрямити перед собою



3-4-руки підняти вгору і сказати "Ось!"


Виконати 4-5 разів

Наступна вправа: "Де наші колінця?"

Ноги на ширині плечей, руки за спиною.

1-2-нахилитися вперед-униз, долоні поставити на коліна.

3-4-подивитися на коліна і випрямитися


Повторити 4-5 разів.


"Наші ніжки крокують у дитячий садок"

Вихідне положення: ноги злегка розставлені,руки опущені вниз.

Піднімання ніг високо поперемінно, розмахуючи руками (5-10 с)




Повторити 4-5 разів.

"Наші ніжки крокують у дитячий садок"
Ноги разом, руки на поясі

Підстрибування на місці, чергуючи стрибки з ходьбою
Повторити 8-10 разів

Звичайна ходьба по колу в повільному темпі -1 хвилина

Пропоную переглянути заняття з ознайомлення із природним довкіллям. Про яку пору року йдеться? Про яку рослину? Хто полюбляє їсти ягідки калини? Чи корисна калина?

Мовна гра:"Склади розповідь"
Вправляти дітей у вмінні складати нескладні розповіді за допомогою мнемо таблиці (2-3 речення). Розвивати зв'язне мовлення, пам'ять. Виховувати бажання спілкуватися.
Перегляньте картинки та за картинками дитина складає розповідь. Якщо дитині важко, то батьки допомагають навідними запитаннями. 

Наприклад
Калина росте на кущі., має багато червоних ягідок. Пташки люблять їсти ягідки калини. Калину кладуть у чай.







Поради для батьків «Ігри для дітей в сховищі та дорозі»









пʼятниця, 21 жовтня 2022 р.

В осінньому лісочку

 Доброго ранку, шановні батьки та любі діти!

Продовжуємо вивчати тему:"В осінньому лісочку" 

Виконуємо вправи з руханки та набираємося здоров'я


Інформація з мережі інтернет у вільному доступі

Переглянемо повчальний мультфільм:"Хто сховався за кущем?"

Вправляти дітей у вмінні відгадувати загадки про звірів. Закріпити назви лісових звірят. Сприяти вмінню складати описові розповіді з кількох речень 3-5 слів.


Інформація з мережі інтернет у вільному доступі

Відпочинемо та пограємо в пальчикові гру

Інформація з мережі інтернет у вільному доступі

Закріпити ознаки осені. Закріпити знання дітей про те, як звірі готуються до зими. Розвивати пам'ять, мислення. Виховувати любов до природи.

Інформація з мережі інтернет у вільному доступі
Пограємо в лабіринти:" Хто що їсть?"

Необхідно обрати ті продукти,які вживає запропонована тварина та провести пальчиком по лабіринту.









Інформація з мережі інтернет у вільному доступі

четвер, 20 жовтня 2022 р.

В осінньому лісочку

Доброго ранку любі діти та батьки! Сподіваюсь у Вас все добре і ви готові до співпраці. Починаємо навчальний процес з ранкової руханки. Набираємось сили та здоров'я.

 Інформація з мережі інтернет у вільному доступі

Прослухайте, будь ласка, казку. Про що ця казка? Про які ознаки осені розповідається? Хто головний герой цієї казки? Чому зайчику було страшно? Хто полює на зайця? Яка в нього шубка була? Чому зайчик на зиму змінює свою шубку? Якого кольору шубка у зайчика взимку? Чому? Кого зустрів зайчика? Хто йому допоміг?


Інформація з мережі інтернет у вільному доступі

Відпочинемо та виконаємо вправу: " Осінні човники"

Інформація з мережі інтернет у вільному доступі

Ознайомлення із природою+Художньо- діяльність: аплікація: «Дари осені»

Для аплікації знадобляться такі матеріали: аркуш паперу із намальованою на ньому корзиною, вирізані з кольорового паперу морквинки та хвостики до них, можна ще, за бажанням, використати клей-олівець

Інформація з мережі інтернет у вільному доступі
Музично-рухлива вправа. Уважно слухаємо музику,плескаємо в долоні зі зміною картинки та називаємо овочі або фрукти,які зображені.

Інформація з мережі інтернет у вільному доступі












середа, 19 жовтня 2022 р.

В осінньому лісочку

 Доброго ранку. Сподіваюся у всіх все добре. Тож почнемо.

Продовжуємо працювати над темою: "В осінньому лісочку"в

Повторюємо вправи ранкової гімнастики, рухи виконуємо чітко за показом під музичний супровід.

Граючи в дидактичну гру:"Ведмедик у лісі",  закріпити з дітьми назви дерев: ялинка, береза, клен, каштан ,дуб. Вчити орієнтуватись у просторових відношеннях ( в, за). Розвивати зорові та слухові відчуття та сприймання. Виховувати бажання знати більше.

Інформація з мережі інтернет у вільному доступі

Заняття з сенсорного розвитку. Закріпити знання дітей про ліс та лісових мешканців, назви звірят та їх дитинчат; управляти у вмінні розрізняти та називати розмір предметів. Розвивати увагу,мислення, пам'ять. Виховувати любов до природи.

Інформація з мережі інтернет у вільному доступ
Виконаємо вправи з нейромоторики
Сприяти вмінню дітей знаходити, називати та співставляти однакові предмети.Сприяти вмінню проводити смужки лівою та правою рукою, з'єднуючи необхідні предмети. Розвивати когнітивні здібності,дрібну моторику пальців рук, мову. Продовжуємо працювати над темою: "В осінньому лісочку".








Консультація для батьків: "Чому ігри з дітьми є важливими?"
Чому ігри з дітьми є важливими?
Для дітей гра – головна справа дитинства. Коли дитина (навіть немовля) бавиться, вона вирішує проблеми розвитку рухових навичок, а також подолання фізичних і психологічних труднощів. Гра – це спосіб пізнання дітьми світу: від обміну іграшками з іншою дитиною до оволодіння навичками дрібної моторики під час побудови пірамідок з кубиків.
Отже, ми розуміємо, чому ігри настільки важливі для дітей, але що вони дають батькам? Ігри з дитиною дають батькам чудову можливість позитивної взаємодії з нею. Вони також можуть здійснити неймовірний вплив на почуття власної гідності дитини.
Велика частина часу, який ви проводите з дитиною, особливо при сьогоднішньому напруженому ритмі життя, наповнена годуванням, купанням або вихованням вашого малюка. Але він не менше потребує того, щоб ви проводили з ним час, взаємодіючи на його рівні та зміцнюючи його переконання в тому, що його думки, бажання й дії є важливими для вас. Коли ви знаходите час погратися з вашими дітьми, вони дізнаються про те, що ви приймаєте їх багату уяву та прояв творчих здібностей, і про те, що для вас дуже важливо й цікаво все, що вони говорять або хочуть зробити.

День домашніх тварин.

  Вітаю. Усіх запрошую на ранкову гімнастику. Виконуємо вправи та набираємося сили та здоров'я. Хвилина мовчання  Ознайомлення із природ...