пʼятниця, 30 грудня 2022 р.

Зимові свята

 Доброго ранку.

Гарного усім дня. Сподіваюсь в усіх все добре, всі здорові та знаходяться у безпеці.

Починаємо новий день з ранкової гімнастики:"Зігріємось"

Пропоную переглянути відео заняття з аплікації.

Навчимо дітей розміщувати фігури на аркуші паперу. Закріпимо основні кольори, геометричні фігури ( круг, квадрат, трикутник, поняття: великий - маленький. Розвивати інтерес до зображувальної діяльності, увагу, пам'ять. Виховувати бажання створювати щось своїми руками, робити приємне близьким людям.


Тепер займемося спортом.

Здоров'я та фізичний розвиток.

Тема: Стрибки в довжину з місця. Ходьба по мотузку, покладеному на підлогу. Рухлива гра: «Знайди предмет».

Мета: Закріпити комплекс загальнорозвиваючих вправ. Закріплювати вміння поєднувати відштовхування обома ногами з одночасним змахом рук під час стрибка в довжину з місця та навички ходьби по мотузку, покладеному на підлогу. Розучити гру «Знайди предмет». Розвивати увагу, спритність. Виховувати бажання займатися спортом.

Інвентар:  2 шнури , мотузок , 2прапорця на дитину.

1.Вступна частина 

Ходьба у  середньому темпі (40 с), ходьба на зовнішніх  сторонах стоп, як клишоногий ведмедик. Біг у середньому темпі (25 с), ходьба.

-Піднімання прапорців уперед, вгору. В.п.-о.с. 

1-2 -підняти руки з прапорцями вперед, угору, подивитись на них (вдих); 

3-4 -опустити прапорці вниз і сховати їх за спину (видих). (4 р.);

-Нахили тулуба вперед. 

В.п.-о.с. 

1-2 - нахилити  тулуб уперед - вниз, схрестити прапорці нижче колін (видих); 

3-4 -випрямитись у в.п. (вдих),(3 р.);

-Повороти тулуба з підніманням прапорців у сторони. 

В.п.- стійка ноги нарізно, руки з прапорцями опущені вниз.

 1- повернути тулуб вправо, руки з прапорцями - в сторони  (вдих); 

2 - повернутися у в.п., руки опустити (видих); 3-4те саме вліво. (4р.);

-Присідання. 

В.п.- о.с. 

1-3 -присісти, постукати  паличками прапорців двічі по підлозі біля носків ніг; 

4 - менші. (4 р.);

2.Основна частина

 Стрибки в довжину  з місця через «струмок» завширшки  20 см . Повторити 4 р..

Ходьба по мотузку, покладеному на підлогу прямо.  Перший і  другий раз потрібно пройти, тримаючи руки на поясі, третій і четвертий — звичайною ходьбою. Стежте за поставою дітей.

Рухлива гра  «Знайди предмет» Повторити 3-4р..

 Мета: виховувати спостережливість, витримку, вчити орієнтуватися в просторі.

Хід гри: Діти сидять із заплющеними очима. Дорослий за кілька кроків від них ховає м’яч. На слова “Шукайте м’яч ” діти починають шукати його. Якщо дитина знайшла, бере його і сідає на місце. Коли м’яч знайдено, під бубон або пісню ходять. Після ходьби гру починають знову.

Вказівки до гри. Замість прапорців можна ховати кольорові іграшки). Найкраще проводити гру на свіжому повітрі.

3.Заключна частина

Ходьба у повільному темпі по «звивистій доріжці» (35 с).

От і всі завдання на сьогодні. Бережіть себе та дітей.

четвер, 29 грудня 2022 р.

Зимові свята

 Доброго ранку. Сподіваюсь в усіх все добре, всі знаходяться у безпеці. 

Вітаю усіх з наступаючим Новим роком. Бажаю здійснення бажань. здоров'я

З Новим роком, з щастям новим!

Хай веселим, та чудовим

Буде рік, що наступає,

Негаразди всі минають,

Радість буде в домі й свято,

Та й гостинчиків багато,

Смачних смаколиків в подолі,

Подаруночків від долі,

Незабутніх вражень більше,

Світлих радостей частіше!


Пропоную переглянути відео Новорічного свята



Почнемо день, як завжди, з ранкової гімнастики:"Зігріємось"


Художньо-естетичний розвиток. Музичне.

За планом музичного керівника.


Сьогодні вийдемо на подвір'я та поспостерігаємо за птахами.

Мета: Продовжити знайомити дітей з птахами, що прилітають на подвір'я (горобці, сороки), закріпити назву знайомих птахів. Розвивати пам’ять, увагу, мислення. Виховувати бажання спостерігати за птахами.

Хід спостереження: 

Прочитайте дітям потішку: “Сорока, сорока, де була? Далеко ”

Сорока, сорока, де була? Далеко,

Піч топила, кашу варила: 

Цьому дала і цьому дала,

А цьому не дала.

- ти дрова не рубав, ти воду не носив...

Розгляд сороки (зовнішній вигляд, як пересувається, чим харчується, як співає).

Чому сороку називають білобокою?”

Пригадайте назви інших  пташок, що прилетіли – горобець:

Як дізналися? (Маленький, спритний, коричневого кольору, клює хлібні крихти і зерна).

Дидактична гра  “Хто як кричить?”. Розвивати слухове сприйняття дітей, увагу, пам'ять, звуконаслідування. Розширити світогляд про звуки птахів; навчати впізнавати птахів по голосу. Виховувати любов до природи та навколишнього середовища.

Хід гри:

Діти слухають спів птахів, повторюють, запам'ятовують. Потім, впізнаючи та називаючи пташку відтворюють її спів, співвідносячи зовнішній вигляд пташки з її співом та навпаки: слухаючи спів, називають пташку, яка його відтворює.

Художнє слово

Прочитайте дітям віршик:

Горобчики

 В зимові дні на стовпчиках, 

на вітах, на дахах

Сидять малі горобчики

у сірих піджаках.

Сидіти б їм під стріхами,

чекати б їм тепла,

Та жаль, що всюди віхола

поживу замела.   Г. Бойко     


От і всі завдання на сьогодні. Бажаю Вам гарного настрою. 




середа, 28 грудня 2022 р.

День здоров'я. Чистота - запорука здоров'я.

 Доброго ранку. Маю надію, що в усіх все добре, що усі знаходяться в безпеці. Сподіваюсь всі здорові. Тож розпочнемо навчальний процес.

Не забуваємо набратися сили та здоров'я за допомогою ранкової гімнастики.

Сьогодні поговоримо про чистоту та здоров'я.

Пропоную переглянути відео з малювання, за допомогою якого ми закріпимо уявлення дітей про те,  що найбільше багатство людини -   здоров'я. Дати знання про те, завдяки яким діям ми залишаємося здоровими. Продовжимо знайомити дітей з предметами гігієни та їх призначенням сприяти вмінню відповідати на запитання та відшкодувати загадки. Навчимо дітей малювати нетрадиційним способом за допомогою зубної щітки. Розвиваємо мовлення дітей, пам'ять, увагу. Виховуємо бажання дбати про своє здоров'я.


Художньо-естетичний розвиток. Музичне.

За планом музичного керівника.


Пропоную вийти на прогулянку та поспостерігати  за тим, як вітер розганяє хмаринки. Не нехтуйте сигналами повітряної тривоги. Бережіть себе та дітей.

Мета: вчити спостерігати за природними явищами; розвивати мислення, мовлення; формувати зацікавленість до природних явищ.

Запитання: Чи є вітер на подвір ї? Погляньмо на небо: чи є хмарки на небі?

Що вони роблять? А що їх розганяє?


От і всі завдання на сьогодні. Гарного Вам дня.

вівторок, 27 грудня 2022 р.

Зимові свята

 Доброго ранку. Сподіваюсь в усіх все добре, всі здорові та у безпеці.

Почнемо день з ранкової гімнастики:"Зігріємось"

Сьогодні будемо займатися фізичними вправами та здоров'ям.

Здоров'я та фізичний розвиток.

Тема: Стрибки через палиці, покладені на підлогу.  Кидання м'яча перед собою знизу і біг за ним. Рухлива гра: «До ляльок у гості»

Програмовий зміст: Повторити комплекс загальнорозвиваючих вправ. Навчити  дітей стрибати в довжину з місця, перестрибуючи палиці. Вміння кидати м'яч перед собою знизу і бігти за ним. Привчати дітей дотримуватись вказаного напрямку, рухаючись «До ляльок у гості»

Інвентар:  палиці (3шт.), м'яч , стільці, ляльки.

1.Вступна частина 

Ходьба в середньому темпі та з підніманням  високо ніг, (40 с). 

Біг у  середньому темпі (25 с), ходьба.

Комплекс вправ «Зігріємось» 

-Сплески в долоні перед грудьми («зігріймо руки»)

 В п. -о.с, руки на поясі. 

1—сплеснути в долоні перед грудьм (ви шх);

2   руки на пояс (вдих). Повторити 4р.;

-Нахили тулуба вперед («нарубаймо дров»). 

В.п.— стійка ноги нарізно, руки над головою, пальці зчеллені.

1 — нахилити тулуб уперед, енергійно опустити руки вниз між колінами (видих); 

2 — випрямитись у в.п. (вдих). Повторити 3 р.;

-Рухи руками перед грудьми («зігріймось»).

 В.п.— о.с,  руки в сторони. 1 —обхопити руками плечі (видих);

 2 —  руки в сторони (вдих). Повторити 4р.;

-Присідання. В.п.— о.с, руки на поясі.

 1—2 — присісти  навпочіпки; вдарити долонями по колінах; 

4 — підвестись  у в.п. Повторити 4 р..

2.Основна частина



Рухлива гра «До ляльок у гості» Повторити 3-4р..

Діти сидять на стільцях, поставлених біля однієї зі стін кімнати. Дорослий повідомляє дітям, що вони підуть зараз в гості до ляльок.  Запитати в  дітей:

-Де живуть наші ляльки?

Діти вказують на ігровий куточок.

-Ходімо, діти, пограємось, тільки нікуди не заходитимо по дорозі, підемо прямо до ляльок.

Діти встають зі стільчиків і повільно, разом з дорослим ідуть провідати ляльок. Вони вітаються з ними, розмовляють. Дорослий каже:

-Уже пізно, час додому.

Діти повертаються, ідуть і сідають на стільчики.

Вказівки до проведення: кілька ляльок перед початком гри потрібно розмістити й іншому місці кімнати. При повторенні гри діти їх проведуть.

3.Заключна частина

 Ходьба з уповільненням темпі. (35 с).

Пропоную пограти в дидактичну гру:"Один- багато. Зима"

Навчимо дітей правильно вимовляти слова у множині.

 Інформація з мережі інтернет у вільному доступі

Тепер пропоную вийти на прогулянку та помилуватися небом.

Будь ласка, будьте обережні та не нехтуйте повітряною тривогою.

Мета: продовжувати знайомити з різними природними явищами; учити розрізняти погоду, пов’язувати її зі станом неба.

Запропонуйте дітям поглянути на небо і визначити, яке воно (сіре, блакитне, хмарне, чисте, ясне, похмуре тощо).

Запитання: Яка сьогодні погода? А якщо подме вітер, що станеться з хмарами? 



 Інформація з мережі інтернет у вільному доступі

Це всі завдання на сьогодні. До нових зустрічей.

понеділок, 26 грудня 2022 р.

Зимові свята

 Доброго ранку, любі діти та батьки. Вітаю Вас з початком нового тижня. Нехай цей день буде для Вас щасливим.

Набираємося сили та здоров'я з ранковою руханкою:"Зігріємось"

Пропоную переглянути відео про зимові свята. Познайомимо дітей із назвами зимових свят, з тим, коли та як саме їх відзначають.


Тепер трішки відпочинемо

Психологічна хвилинка

"Прогноз погоди" (масаж).

Сядьте рівненько, закрийте очі.

Погода взимку не стійка, буває йде дощ або сніг. ( Постукаємо пальчиками по ніжкам)

Мороз. (Прищіпуємо)

Холодний вітер. (Ковзані рухи ребром долоні)

Завірюха. (Кулачком розтираємо ніжки)

Після непогоди завжди виходить сонечко. (Відкритою долонькою ніжно погладжуемо ніжки).

Настав час прогулянки. Продовжимо спостереження за ялинкою.

Що є у ялини”

   Мета: Показати, що у ялини є стовбур, гілки покриті голками. Їх багато, вони маленькі, зелені, колючі. Гілки на ялині різні: внизу – великі розлогі, вгорі – маленькі, рідкі. Ялина – струнке красиве дерево, воно схоже на пірамідку

   Хід спостереження

Запропонуйте дітям знайти стовбур, торкнутися його руками, показати гілки, показати  руками їх величину. Діти обходять ялинку довкруги, милуються її стрункістю і красою. Поставте дітей віддалік та спробуйте зобразити руками трикутну форму ялинки, скажіть, що вона схожа на іграшкову пірамідку (покажіть іграшку), запропонуйте дітям руками показати форму ялинки.

От і всі завдання на сьогодні. Дякую за співпрацю. На все добре.


пʼятниця, 23 грудня 2022 р.

Обереги нашого дому

 Доброго ранку.

Нехай цей день буде гарним та спокійним. 

Починаємо цей день з ранкової гімнастики:"Зігріємось"

Здоров'я та фізичний розвиток.

Тема: Стрибки в довжину з місця. Кидання м’яча обома руками із-за голови. Рухлива гра «Літаки».

Мета: Повторити комплекс загальнорозвиваючих вправ. Закріплювати вміння стрибати в довжину з місця та кидати м'яч обома руками із-за голови. Розвивати у дітей орієнтування в просторі під час гри «Літаки». Виховувати бажання займатися спортом.

Інвентар:  обруч,   великий м'яч.

1.Вступна частина 

Ходьба звичайна, що чергується з ходьбою на носках, 

як лисичка (40 с). Біг у середньому темпі (25 с) ходьба.

-Піднімання рук уперед, угору В.п.2 - о.с.3. 1-2 - підняти руки вперед, угору, показати, (вдих); 3-4-опустити руки через сторони вниз, (повторити 3 р.);

-Рухи прямими руками вгору та вниз В.п.-о.с, руки в сторони. 1-4 - рухи  руками вгору та вниз. (повторити 4 р.);

-Присідання . В.п.-о.с. 1-2 -присісти, руки вперед, 3-4 -підвестись у в.п. (вдих). 

-Вправа на вентиляцію легенів.  В.п.-о.с. 1-2 -підняти руки через сторони вгору (вдих); 3-4 -опустити повільно руки вниз. Повтори  3 р. у повільному темпі.

 (повторити 3 р.);

 В..п. -вихідне  положення. О.с. - основна стійка для даної групи (ноги на ширині ступні,руки опущені вниз).

2.Основна частина

Стрибки на обох ногах з просуванням уперед. Повторити 3 рази.

Кидання м'яча  обома руками із-за голови. Діти за сигналом   виконують кидок м'яча . Потім забирають м'яч. Повторити 4р.. Стежити за тим, щоб кидок м'яча був енергійним.

Рухлива гра «Літаки».

Мета: вчити дітей бігати в різних напрямка,  виконувати всі рухи за сигналом.  Розвивати у дітей орієнтування в просторі,  розвивати бажання охоче виконувати  ігрові дії.

Хід гри

Діти стають довільно на одному боці кімнати. 

Дорослий: «До польоту приготуватися. Завести мотори!».

Діти роблять махи руками перед собою,  вимовляють  звук «р-р-р-». Після сигналу: «Полетіли!» діти розводять руки в сторони (крила у літака, але стежити, щоб руки були прямими) і  бігають в різні боки кімнати. За сигналом: «На посадку» діти повертаються на свої місця.  Повторити 3 рази.

3.Заключна частина

Ходьба у  повільному темпі по «звивистій  доріжці» (35 с)

Пропоную переглянути відео з ліплення"Сніжинки"

Знадобиться такий матеріал: два круги синього кольору, вирізані з картону, пластилін білого кольору, ватні палички, дощечка для ліплення, клейонка, вологі серветки.



Тепер запрошую усіх на прогулянку . Продовжуємо спостереження за ялинкою.
Як пізнати ялину (ялинку)
 Мета: Показати дітям ялинку, пояснити чим вона відрізняється від берези (зелена, колюча).
Хід спостереження
Запропонуйте  дітям знайти березу, подивитися на неї зверніть увагу на те, що гілки вже голі, зовсім без листя, їх немає на землі: вона покрита снігом. Підведіть дітей до ялинки та запитайте:
Що це за дерево? 
Можливо, береза? 
Проблемні питання.
Яку користь приносить ялинка?
Чи опадають з неї хвоїнки?
Дайте дві назви (ялина, сосна), скажіть, що це теж дерево, дуже красиве, зелене. Запропонуйте дітям голіруч доторкнутися до ялинових гілочок – вони колючі. Діти обходять ялину довкруги, розглядають її і радіють її красі. 
Художнє слово
Ялинка
Дей поділись заметілі 
Із морозами й вітрами, 
Лиш тумани сніжно-білі 
Ходять-бродять вечорами.
Понад лугом, понад ланом, 
Біля тину, біля хати... 
А ялинка за туманом – 
Як ведмедик волохатий. 
Ніби вибігла із гаю 
Й зупинилась на узгір”ї – 
І чекає-виглядає, 
Чи не йдуть за нею звірі.                        Петро Сінгаївський

На сьогодні це всі завдання. Бажаю вам гарного настрою. Бережіть себе та дітей.

четвер, 22 грудня 2022 р.

Обереги нашого дому

 Доброго ранку.

Гарного дня. Сподіваюсь в усіх все добре.

Починаємо день, як завжди, з ранкової гімнастики:"Зігріємось"


Художньо-естетичний розвиток. Музичне

За планом музичного керівника.


Пограємо в дидактичну гру:"Обереги та символи України"

Запропонуйте дітям дібрати тілько ті картинки, які являються оберегами та символи України та відзначити відповідним знаком.













Настав час прогулянки. Тож пропоную поспостерігати за ялинкою.
Мета: формувати знання дітей про ялинку, особливості її вигляду; виховувати бережливе ставлення до природи.
Підведіть дітей до ялинки і запропонуйте розглянути її, потім загадайте загадку.
І маленькі, і старенькі влітку, взимку, навесні,
Всюди вдягнені гарненько у зелені сукні всі.
Запитання: Як називається це дерево? Назвіть складові частини дерева.
Чи є у ялинки листочки? Якого кольору голочки? Якого кольору були голочки восени? Чи змінився їх колір? Чи пахнуть голочки ялинки? На кого із лісових мешканців схожа ялинка? На яке свято прикрашають ялинку?

Це всі завдання на сьогодні. Шановні батьки! Не забувайте, будь ласка, надсилати результати роботи дітей, це важливо. Мирного Вам неба. Бережіть себе та діток.


середа, 21 грудня 2022 р.

Обереги нашого дому

 Доброго ранку.

Сподіваюсь в усіх все добре, всі у безпеці.

Починаємо новий день з ранкової гімнастики:"Зігріємось"

Пропоную переглянути відео заняття з малювання:"Рушничок вишиваний на щастя,на долю"

Програмовий зміст: знайомити дітей із народним оберегом — рушником, його значенням у народних святах та обрядах; виховувати патріотичні почуття через знайомство з народним оберегом — рушником, увічливість; розвивати в дітей дрібну моторику рук, мовлення, образне мислення, відчуття форми та кольору, ритму, сенсорні здібності, окомір; учити дітей прикрашати краї рушника рівними лініями, проводити лінію акуратно одним рухом, не відриваючи пензля від паперу; продовжувати вчити правильно користуватися пензлем ( тримати над металевою частиною, акуратно набирати фарбу на весь вона, зайву фарбу знімати об край посудини; добре випивати пензлик після роботи); сполучати у візерунках елементи, різні за кольором (синій, червоний) і формою (крапки, прямі лінії); слухати та розуміти віршований текст; активізувати у словнику слова рушничок, візерунок, синій, червоний, оберіг, прямокутник. 

Обладнання: гуаш, аркуш паперу у формі прямокутника білого кольору, гуаш синього та червоного кольорів, пензлики, ватні палички, склянки з водою, серветки.


Художньо-естетичний розвиток. Музичне

За планом музичного керівника.


Вийдемо на прогулянку, та поспостерігаємо за зимовим небом.

Мета: Привчати дітей розуміти залежність явищ природи від сезонних змін.

Запитання: Чому рано темніє? Які ознаки зими? Як називається перший місяць зими?Чи можуть літати літаки в дощову погоду?; розвивати спостережливість; виховувати любов до природи

Прочитайте діткам вірш:

Зимове небо вбралося... в блакить!

Так, так, я не обмовилась – блакитне саме небо!

Мабуть, якась поважна дуже мить,

А може просто так навіщось треба….


І сніг святково зранку ще яснить,

Переливається, іскриться… стільки втіхи!

Можливо то мені все тільки снить?

Так ні ж – реальні надто переливи сміху!

Запитайте у дітей:

Про що цей вірш? Про яку пору року? Якого кольору небо?


На сьогодні це всі завдання. Бажаю Вам гарного дня. Нехай у Вас та діток все буде добре. А я з нетерпінням чекатиму на Ваші роботи.

вівторок, 20 грудня 2022 р.

Обереги нашого дому

 Доброго ранку.

Гарного спокійного дня усім. Сподіваюсь в усіх все добре.

Продовжуємо навчальний процес.

Як завжди почнемо з ранкової руханки.

Комплекс вправ «Зігріємось» 

-Сплески в долоні перед грудьми («зігріймо руки»)

 В п. -о.с, руки на поясі. 

1—сплеснути в долоні перед грудьм (ви шх);

2   руки на пояс (вдих). Повторити 4р.;

-Нахили тулуба вперед («нарубаймо дров»). 

В.п.— стійка ноги нарізно, руки над головою, пальці зчеллені.

1 — нахилити тулуб уперед, енергійно опустити руки вниз між колінами (видих); 

2 — випрямитись у в.п. (вдих). Повторити 3 р.;

-Рухи руками перед грудьми («зігріймось»).

 В.п.— о.с,  руки в сторони. 1 —обхопити руками плечі (видих);

 2 —  руки в сторони (вдих). Повторити 4р.;

-Присідання. В.п.— о.с, руки на поясі.

 1—2 — присісти  навпочіпки; вдарити долонями по колінах; 

4 — підвестись  у в.п. Повторити 4 р.

Здоров'я та фізичний розвиток

Тема: Повзання на колінах вздовж мотузки з упором на руки.  Ходьба по мотузці, викладеній прямо.  Рухлива гра: «Де подзвонили?»

Мета: повторити комплекс загальнорозвивальних вправ; вдосконалювати вміння повзти вздовж мотузки з упором на роуки; закріпити навички ходити по мотузці, викладеній прямо;  розвивати рівновагу, вміння орієнтуватися у просторі, узгоджувати свої рухи з рухами інших дітей; виховувати дисциплінованість, увагу, вміння швидко реагувати на сигнал.

Матеріали та обладнання: мотузка, стільці (2шт),  дзвіночок.

Хід заняття

Ходьба  навколо стільців у різному темпі, на носках – «Хто тихіше?»; біг; вправляння в орієнтуванні у просторі – «Сядь на стілець». (40 с).

Повторити загальнорозвиваючі вправи.

Основні вправи



Рухлива гра: «Де подзвонили?»

Мета: вчити дітей орієнтуватися на звук, визначати на слух, звідки пролунав звук, рухатися у напрямку звуку; привчати діяти за сигналом, рухатися; вчити дітей знаходити певний предмет за звуком; підтримувати позитивно-емоційний стан дітей у процесі рухової діяльності.
Матеріал: дзвоник.
Хід гри
Діти сидять або стоять з одного боку кімнати. Дорослий просить їх відвернутися до стіни й не озиратися. У цей час  дорослий з дзвіночком ховається від них, наприклад, за шафу.
Запропонувати дітям послухати, де подзвонили, і знайти джерело звука (дзвонять спочатку тихо, потім голосніше). Діти повертаються і йдуть на звук, знаходять його, потім повертаються. Тим часом дорослий переходить в інше місце, гра триває.
Вказівки до проведення: діти не мають дивитися, куди ховається дорослий із дзвіночком. Для цього дорослий відвертає їхню увагу. Дзвонити в дзвіночок потрібно спочатку тихо, потім голосніше. При багаторазовому повторенні гри, наприкінці року, можна доручити дитині ховатися і дзвонити дзвіночком.
Ходьба один за одним –(35 с). 

Гарно розім'ялися. Тепер пропоную пограти в дидактичну гру"Обереги та символи України"

Програмовий зміст: Формувати уявлення дітей про обереги та символи українського народу. Розвивати мислення. Виховувати повагу до традицій  українського народу.




Пограти, тепер можна вирушати на прогулянку.
Поспостерігаємо за деревами.

Мета: формувати уявлення дітей про життя рослин узимку; виховувати бережливе ставлення до рослинного світу.

Пояснення про те, що в морозні дні гілочки кущиків та дерев дуже крихкі, їх легко зламати, тому їх потрібно берегти, не чіпати, не стукати лопаткою по стовбур.

Запитання:

Що це? Дерева які? Вони високі чи низькі? Чи є листя на деревах? Чому? А кущики які? (Відповіді дітей).

Пояснити дітям,що необхідно берегти природу.

От і всі завдання. Бажаю Вам гарного настрою на увесь день. Бережіть себе та дітей.

понеділок, 19 грудня 2022 р.

Йде до нас Святий Миколай

 Доброго ранку

Вітаю з Днем святого Миколая!.Бажаю здоров'я, нехай діти ростуть щасливими, нехай здійсняться всі бажання. Нехай частіше в житті трапляються дива, а Ви ніколи не втрачайте в них віру! Нехай настрій завжди буде святковим. Нехай Ваша життя буде щасливим. Бажаю добра, радості, світлих надій, щирої любові рідних. Нехай святий Миколай подарує достаток, мир і душевне тепло!


Пропоную психологічну хвилинку 

Інформація з мережі інтернет у вільному доступі

Тепер прикрасимо ялиночку. Пропоную переглянути відео з сенсорного розвитку.

Програмовий зміст: учити дітей групувати предмети за величиною ( великий- маленький); закріплювати вміння чергувати предмети за кольором згідно зі словесними інструкціями дорослого; розвивати увагу, мислення; виховувати бажання робити приємне один одному.

Матеріал: намистинки двох кольорів, мотузочки.


Вірю, що у вас вийде гарно прикрасити ялинку Бажаю святкового настрою.




пʼятниця, 16 грудня 2022 р.

Професії

 Доброго ранку. Сподіваюсь всі здорові і знаходяться у безпеці.

Не забуваємо за ранкову гімнастику і переходимо до навчального процесу.

Пропоную відео, де ми поговоримо про професію швачки, про зимовий одяг, закріпимо геометричні фігури та кольори, поняття:"великий- малий", " один- багато". Та допоможемо швачці прикрасити рукавички за допомогою геометричних фігур.

Для роботи нам знадобиться такий матеріал: вирізані рукавичка з кольорового паперу, геометричні фігури різних кольорів та розміру, клей- олівець, вата, серветка, клейонка.


Тепер займемося спортом. 

Здоров'я та фізичний розвиток

Тема: Стрибки в довжину з місця. Ходьба між драбиною. Рухлива гра: «До ляльок у гості»

Програмовий зміст: Повторити комплекс загальнорозвиваючих вправ. Навчити  поєднувати стрибка в довжину з місця. Вміння ходити  між  драбинами. Привчати дітей дотримуватись вказаного напрямку, прямуючи«До ляльок у гості»

Інвентар:  2 шнури (завдовжки 10—12 м), драбинка, куби .

1.Вступна частина 

Ходьба в середньому темпі та з підніманням  високо ніг, (40 с). 

Біг у  середньому темпі (25 с), ходьба.

Комплекс вправ «Зігріємось» 

-Сплески в долоні перед грудьми («зігріймо руки»)

 В п. -о.с, руки на поясі. 

1—сплеснути в долоні перед грудьм (ви шх);

2   руки на пояс (вдих). Повторити 4р.;

-Нахили тулуба вперед («нарубаймо дров»). 

В.п.— стійка ноги нарізно, руки над головою, пальці зчеллені.

1 — нахилити тулуб уперед, енергійно опустити руки вниз між колінами (видих); 

2 — випрямитись у в.п. (вдих). Повторити 3 р.;

-Рухи руками перед грудьми («зігріймось»).

 В.п.— о.с,  руки в сторони. 1 —обхопити руками плечі (видих);

 2 —  руки в сторони (вдих). Повторити 4р.;

-Присідання. В.п.— о.с, руки на поясі.

 1—2 — присісти  навпочіпки; вдарити долонями по колінах; 

4 — підвестись  у в.п. Повторити 4 р..

2.Основна частина

Стрибки в  довжину з місця через «струмок» (10 см), викладений з двох шнурів. Одночасно стрибають.Потім 2 рази підряд (в один і другий бік). Звертати увагу на те, щоб діти енергійно відштовхувались обома ногами  одночасно змахуючи руками уперед-угору. Повторити 3р.

Ходьба між   драбинами, яку покладено  на 4 куби, вправу , виконують одне  за одним. Стежити за поставою  дітей. Повторити 4р.. 

Рухлива гра «До ляльок у гості» Повторити 3-4р..

Діти сидять на стільцях, поставлених уздовж однієї зі стін кімнати. Дорослий повідомляє дітям, що вони підуть зараз в гості до ляльок.  Запитує:

-Де живуть наші ляльки?

Діти вказують на ігровий куточок.

-Ходімо, діти, пограємось, тільки нікуди не заходитимо по дорозі, підемо прямо до ляльок.

Діти встають зі стільчиків і повільно, разом з вихователем ідуть провідати ляльок. Вони вітаються з ними, розмовляють. Дорослий каже:

-Уже пізно, час додому.

Діти повертаються, ідуть і сідають на стільчики.

Вказівки до проведення: кілька ляльок перед початком гри потрібно розмістити й іншому місці кімнати. При повторенні гри діти їх проведуть.

3.Заключна частина

 Ходьба з уповільненням темпі. (35 с).


Настав час прогулянки. Підемо на вулицю та поспостерігаємо за небом.

Будьте обережні та не нехтуйте повітряною тривогою.

Програмовий зміст: продовжувати знайомити з різними природними явищами; учити розрізняти погоду, пов’язувати її зі станом неба.

Запропонуйте дітям поглянути на небо і визначити, яке воно (сіре, блакитне, хмарне, чисте, ясне, похмуре тощо).

Запитання: 

Яка сьогодні погода? 

А якщо подме вітер, що станеться з хмарами?


На сьогодні це всі завдання. Дуже чекаю на ваші роботи. Гарного Вам дня.




четвер, 15 грудня 2022 р.

Професії

 Доброго ранку усім.

Сподіваюсь у всіх все добре, всі здорові. Тоді можемо починати навчальний процес. Спочатку, як завжди, не забуваємо про ранкову зарядку.

Пропоную Вашій увазі дидактичну гру, за допомогою якої діти пригадають назви професій та речі, які потрібні для кожної з них.


Інформація з мережі інтернет у вільному доступі


Інформація з мережі інтернет у вільному доступі

середа, 14 грудня 2022 р.

Професії

 Доброго ранку.

Сподіваюсь у всіх все добре, всі здорові і, як завжди починаємо ранок з ранкової руханки.

Комплекс вправ «Зігріємось» 

-Сплески в долоні перед грудьми («зігріймо руки») 

В п. -о.с, руки на поясі. 

1—сплеснути в долоні перед грудьми (видих); 

2   руки на пояс (вдих). Повторити 4р.;

-Нахили тулуба вперед («нарубаймо дров»).

 В.п.— стійка ноги нарізно, руки над головою, пальці зчеплені. 

1 — нахилити тулуб уперед, енергійно опустити руки вниз між  колінами (видих); 2 — випрямитись у в.п. (вдих). Повторити 3 р.;

-Рухи руками перед грудьми («зігріймось»).

 В.п.— о.с,  руки в сторони.

 1 —обхопити руками плечі (видих); 

2 —  руки в сторони (вдих). Повторити 4р.;

-Присідання. В.п.— о.с, руки на поясі. 

1—2 — присісти  навпочіпки; вдарити долонями по колінах; 

4 — підвестись  у в.п. Повторити 4 р.

Пропоную Вашій увазі відео з малювання.

Намалюємо доріжки для водія, який за кермом машини, що привозить продукти. Тобто допоможемо водієві знайти доріжку до нас.



вівторок, 13 грудня 2022 р.

Професії

Вітаю. Бажаю Вам гарного сонячного дня та настрою.

Не забуваємо про ранкову руханку, набираємося сили та здоров'я.

Почнемо з фізичного розвитку.

Тема: Ходьба по похилій дошці та пролізання в обруч боком. Рухлива гра: «Сонечко й дощик»

Інвентар:  дошка, куб (висота 20 см), стойка, обруч.

1.Вступна частина 

 Ходьба  зі зміною темпу (35 с). Біг (30 с) у різні сторони по всій кімнаті (залу), ходьба.

Комплекс вправ «Зігріємось» 

-Сплески в долоні перед грудьми («зігріймо руки») 

В п. -о.с, руки на поясі. 

1—сплеснути в долоні перед грудьми (видих); 

2   руки на пояс (вдих). Повторити 4р.;

-Нахили тулуба вперед («нарубаймо дров»).

 В.п.— стійка ноги нарізно, руки над головою, пальці зчеплені. 

1 — нахилити тулуб уперед, енергійно опустити руки вниз між  колінами (видих); 2 — випрямитись у в.п. (вдих). Повторити 3 р.;

-Рухи руками перед грудьми («зігріймось»).

 В.п.— о.с,  руки в сторони.

 1 —обхопити руками плечі (видих); 

2 —  руки в сторони (вдих). Повторити 4р.;

-Присідання. В.п.— о.с, руки на поясі. 

1—2 — присісти  навпочіпки; вдарити долонями по колінах; 

4 — підвестись  у в.п. Повторити 4 р..

2.Основна частина

Ходьба по  дошці, покладеній похило на  куб. Проходячи перший  і другий раз, руки тримають  у сторони, третій раз проходять звичайним кроком. Дійшовши до кінця дошки, сходять з неї. Звертати увагу на поставу дітей.

Пролізати в  обруч лівим і правим боком . 



Рухлива гра  «Сонечко і дощик» Повторити 3-4р..

Мета:ходити та бігати врозтіч. Розвивати швидкість і спритність.

Матеріали: парасолька, стільчик.

Хід гри: Діти присідають навпочіпки .

 Дорослий: “На небі сонечко, можна йти гуляти”. Діти ходять і бігають . Після слів “Дощик, швидше додому!” всі біжать на свої місця і ховаються в свої “будиночки” (присідають ).

Вказівки до гри:  При повторенні гру можна ускладнювати: запропонувати пострибати, зібрати “гриби” та “ягоди”, імітувати рухи птахів.

3.Заключна частина

 Ходьба з уповільненням темпу на носках, як лисичка (35 с)

Тепер відпочинемо,вийдемо на подвір'я та поспостерігаємо за хмарами.

Спостереження, експериментально – пошукова  діяльність:

Мета: продовжувати формувати усвідомлення єдності землі і неба як основу цілісного сприйняття світу. Розвивати спостережливість, мислення, мовлення. Виховувати бажання пізнавати природу.

Зачитайте віршик:

Хмара дощиком скотилась,

Землю стала напувать,

І малятам захотілось

В полі квітів назбирать.

О. Роговенко

Подивіться на небо та запитайте в дітей: що ви бачите? Якого вони кольору? Швидко чи повільно вони рухаються? Із чим їх можна порівняти? На що вони схожі? Що несуть у собі хмари? Якщо на небі хмари, чи завжди бувають опади?


понеділок, 12 грудня 2022 р.

Професії

 Доброго ранку, діти та батьки.

Продовжуємо навчальний процес. Не забуваємо за ранкову зарядку.

Пропоную Вашій увазі відео з ознайомлення з природою:" Подорож до зимового лісу"


Тепер трішки відпочинемо. Пропоную психологічну хвилинку:"Сніжинка"
Мета: вчити дітей розслаблятись, релаксувати, сприяти розслабленню м’язів та зняттю нервового напруження.
Хід гри.
Подув вітерець. Діти –сніжинки кружляють під жваву музику.
 Та ось вітерець затихає, музика уповільнюється., сніжинки  ледве рухаються і нарешті лягають на землю (діти присідають, опускають руки, схиляють голову, ніби заснули). Все тихо. Повторити кілька разів.

Пограємо в дидактичну гру:"Професії"

Переглянемо відео із ілюстраціями з зображенням людей різних професій та вивчимо їх назви, дії, які вони виконують у своїй професії.


Інформація з мережі інтернет у вільному доступі
От і всі завдання на сьогодні. Бажаю гарного дня та настрою. Бережіть себе та діток.

пʼятниця, 9 грудня 2022 р.

Ми подорожуємо

 Доброго ранку, малята і шановні батьки! Починаємо наш день з бадьорої ранкової гімнастики. Повторюємо вже добре знайомі Вам вправи за показом. Далі продовжуємо працювати над темою" Ми подорожуємо".

Пропоную переглянути заняття з ліплення

Програмовий зміст: учити дітей сковувати кулю коловими рухами долонею; розкопувати товстий стовпчик, а потім з одного кінця звузити стовпчик у конус, продаючи видовженої форми моркви; розвивати увагу і сприйняття. Виховувати бажання ліпити, допомагати іншим.

Матеріал: пластилін оранжевого кольору, намальований на картоні сніговик без носа, дощечка для моделювання, вологі серветки.


Тепер займемося фізкультурою.

Тема: Стрибки в довжину з місця. Кидання м’яча обома руками із-за голови. Рухлива гра «Дід Мороз».

Мета: Повторити комплекс загальнорозвиваючих вправ. Закріплювати вміння стрибати в довжину з місця та кидати м'яч обома руками із-за голови. Розвивати у дітей спритність, увагу під час гри «Дід Мороз». Виховувати бажання займатися спортом.

Інвентар:  2 скакалки, обруч, великі м'ячі.

1.Вступна частина 

Ходьба звичайна, що чергується з ходьбою на носках, 

як лисичка (40 с). Біг у середньому темпі (25 с) ходьба.

-Піднімання рук уперед, угору В.п.2 - о.с.3. 1-2 - підняти руки вперед, угору, показати, (вдих); 3-4-опустити руки через сторони вниз, (повторити 3 р.);

-Рухи прямими руками вгору та вниз В.п.-о.с, руки в сторони. 1-4 - рухи  руками вгору та вниз. (повторити 4 р.);

-Присідання . В.п.-о.с. 1-2 -присісти, руки вперед, 3-4 -підвестись у в.п. (вдих). 

-Вправа на вентиляцію легенів.  В.п.-о.с. 1-2 -підняти руки через сторони вгору (вдих); 3-4 -опустити повільно руки вниз. Повтори  3 р. у повільному темпі.

 (повторити 3 р.);

В.п. -вихідне  положення. О.с. - основна стійка для даної групи (ноги на ширині ступні,руки опущені вниз).

2.Основна частина

Стрибки на обох ногах з просуванням уперед.Повторити 3 рази.

Кидання м'яча  обома руками із-за голови. Діти стоять, на відстані лежить обруч, за сигналом  виконують кидок м'яча в середину обруча. Потім забирає  м'яч. Повторити 4р.. Стежити за тим, щоб кидок м'яча був енергійним.

Рухлива гра «Дід Мороз». Повторити 3 рази.

Мета: розвивати спритності, уваги.

Хід гри

Дід Мороз - дорослий. Дорослий бере чарівну паличку, якою він буде заморожувати дітей. Дід Мороз стає посередині кімнати дитина, ходячи по колу, проказує: –   Дід Мороз, червоний ніс,      Ти іди собі у ліс,      Щічки нам ти не морозь,      Ми тебе не боїмось. Після цих слів дитина тікає, а Дід Мороз наздоганяє дітей і старається торкнутись  їх чарівною паличкою. До якщо Дід Мороз торкнувся дитини, то вона  завмирає на місці. 

3.Заключна частина

Ходьба у  повільному темпі  (35с)

Пропоную пограти в дидактичну гру:"Вирушаємо в подорож"

Інформація з мережі інтернет у вільному доступі.

Ось і всі завдання на сьогодні. Бажаю Вам гарного настрою, натхнення. З нетерпінням чекаю на ваші роботи.




четвер, 8 грудня 2022 р.

Ми подорожуємо

 Вітаю вас , малята і шановні батьки! Бажаю гарного і спокійного дня! 

Продовжуємо працювати над темою " Ми подорожуємо". Не забуваємо про ранкову гімнастику зранку, щоб набратись сил та здоров'я.

Пропоную пограти в пальчикові гру:"Прийшла зима"


Інформація з мережі інтернет у вільному доступі.

Переглянемо відео та виконаємо вправи з пальчиками за показом.

А тепер вийдемо на подвір'я та поспостерігаємо за снігом.

Мета: формувати в дітей уявлення про сніг як стан води; розвивати аналітичні уміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між явищами неживої природи; виховувати естетичний смак. 

Загадайте,будь ласка, загадку дітям

Загадка

Як борошно, він білий-білий, 

Здається, світ укриє цілий, 

Все падає, все нароста,

На села сиплеться й міста,

На гори, на ліси, на ниви —

Пухнастий, легкий, блискітливий.

Лягає майже нам до ніг.

Як звати килим? Так, це… (сніг).

Запитайте в дітей:

— Про що ця загадка?

— Якої форми сніжинки?

— Спіймайте сніжинку на долоньку. Що з нею сталося, де вона поділася?

— Який на дотик сніг? 

середа, 7 грудня 2022 р.

Ми подорожуємо

 Доброго ранку☀

Бажаю всім гарного спокійного дня. 

Обов'язково не забуваємо зробити ранкову гімнастику та приступаємо до роботи. 

Пропоную переглянути відео заняття з малювання:"На санчатах з гірки весело летіли"


Програмовий зміст: вправляти дітей в опануванні елементарних навичок малювання олівцем прямих горизонтальних та вертикальних ліній (сліди від санчат); розвивати окомір,  дрібні м'язи рук, увагу, мислення. Виховувати бажання малювати.

Матеріал: аркуш паперу формату А4- шаблону із смужками двох кольорів: блакитна - небо, а біла - сніг, із зображенням санчат на снігу; олівці синього кольору.


От і всі завдання на сьогодні.  себе  дітей.

вівторок, 6 грудня 2022 р.

Ми подорожуємо

 Доброго ранку.

Бажаю гарного спокійного дня.

Продовжуємо навчальний процес.

Не забуваємо про ранкову гімнастику зранку, щоб набратися сили та здоров'я.

Почнемо з заняття здоров'я та фізичний розвиток.

Тема:  Кидання м’яча обома руками знизу і біг за ним.  Ходьба змійкою між кубиками. Рухлива гра «Літаки».

Мета: Розучити комплекс загальнорозвиваючих вправ. Закріплювати вміння кидати м'яч обома руками знизу і бігти за ним та вміння ходити змійкою між кубиками. Розвивати у дітей орієнтування в просторі під час гри «Літаки». Виховувати бажання займатися спортом.

Інвентар: кубики (8-10 шт.),  великі м'ячі, прапорець відповідного кольору.

1.Вступна частина 

Ходьба звичайна, що чергується з ходьбою на носках, 

як лисичка (40 с). Біг у середньому темпі (25 с) ходьба.

-Піднімання рук уперед, угору В.п.2 - о.с.3. 1-2 - підняти руки вперед, угору, показати, (вдих); 3-4-опустити руки через сторони вниз, (повторити 3 р.);

-Рухи прямими руками вгору та вниз В.п.-о.с, руки в сторони. 1-4 - рухи  руками вгору та вниз. (повторити 4 р.);

-Присідання . В.п.-о.с. 1-2 -присісти, руки вперед, 3-4 -підвестись у в.п. (вдих). 

-Вправа на вентиляцію легенів.  В.п.-о.с. 1-2 -підняти руки через сторони вгору (вдих); 3-4 -опустити повільно руки вниз. Повтори  3 р. у повільному темпі.

 (повторити 3 р.);

В.п. -вихідне  положення. О.с. - основна стійка для даної групи (ноги на ширині ступні,руки опущені вниз).

2.Основна частина



Рухлива гра «Літаки». Повторити 3 рази

Мета: Розвивати у дітей орієнтування в просторі.

Хід гри: 

Грають зображують льотчиків на літаках. Вони готуються до польоту. За сигналом «До польоту готуйся!» діти кружляють зігнутими в ліктях руками -

заводять мотор. «Летіть!» - каже дорослий. Діти піднімають руки в сторони і летять  у різних напрямках. За сигналом  «На посадку!» - літаки приземляються на місця і опускаються на одне коліно. Ведучий відзначає, чи впоралася дитина.

Правила: Гравці повинні вилітати після сигналу  «Летіть!». За сигналом «На посадку!» - гравці повинні повернутися на ті місця, де викладено їхні знак (поставлено прапорець).

3.Заключна частина

Ходьба у  повільному темпі по «звивистій  доріжці» (35 с)

Трішки відпочинемо та поспостерігаємо за зимовою природою.

Спостереження, експериментально – пошукова  діяльність:

Мета: Формувати уміння дітей самостійно виділяти і називати зимові явища в неживій природі. Учити помічати явища природи, називати їх (холодно, похмуро, йде сніг і так далі) Виховувати увагу, розвивати активний словник, сприйняття прекрасного в зимових явищах, в природі.

Хід спостереження

Так до нас завітала справжня зима і намела багато снігу. 

А для чого ж нам той сніжок?  (Щоб гратися в сніжки, кататися на санках. лижах, ліпити сніговита, напоїти землю і все живе).

Звідки ж прилетіли сніжинки? (З неба)

З якого неба? Веселого чи сердитого, похмурого?  (Сердитого, похмурого, де пливуть хмаринки).

А чи сідала вам сніжинка на носик, щічки чи руки? І що ж замість неї залишилось?

То ж з чого зроблена сніжинка?   (з води)

Тепер пропоную пограти у веселу дидактичну гру:"зима добре - зима погано"


Інформація з мережі інтернет у вільному доступ
і

От і всі завдання на сьогодні. Бажаю усім всього найкращого.

понеділок, 5 грудня 2022 р.

Ми подорожуємо

 Вітаю.

Сподіваюсь у Вас все добре. 

Почався новий тиждень і ми з Вами маємо навчатись далі.

Не забуваємо про ранкову гімнастику і переходимо до заняття.

Пропоную переглянути заняття з ознайомлення з соціумом:"На прогулянку підемо, одяг потрібний знайдемо"

Програмовий зміст: учити дітей розуміти прості причинно- наслідкові зв'язки (холодна погода - слід одягати теплий одяг), сприяти вмінню використовувати в мовленні узагальнюючий іменник ОДЯГ; ознайомити з призначенням кожного предмета одягу; розуміти значення слів, пов'язаних з орієнтуванням у часі ( спочатку, потім). Розвивати увагу, зв'язне мовлення, мислення; учити елементарного порівняння, зіставлення знайомих  речей. Виховувати бережне ставлення до одягу та здоров'я.

Тепер трішки відпочинемо. Пропоную психологічну хвилинку:

Гра – медитація «Сніжинки».

Біленькі ми сніжиночки,

Спустилися сюди.

(Діти бігають по кімнаті довільно.)


Лежимо, як пушин очки,

Слухняні ми завжди.

(Присідають.)


Ось ця хмаринка сіренька,

Ще наша хатка, так!

(Встають і показують нагору однією рукою.)


Із неї ми спустилися

Тут відпочинем, так!

(Присідають.)


На землю лягти хочеться,

Бешкетник – вітер той

(Сидять навприсядки.)


Все дме та подуває,

Ми летимо юрбой!

(Встають та бігають по кімнаті в різних напрямках.)


Пограємо в рухливу гру:"Зима"

Інформація з мережі інтернет у вільному доступі
От і всі завдання на сьогодні. Гарного Вам дня.



пʼятниця, 2 грудня 2022 р.

Зимонька-зима

 Вітаю вас діти та батьки. Маю надію, що у всіх все добре.

Розпочнемо день обов'язково з ранкової гімнастики та продовжимо навчальний процес.

Для заняття з аплікації нам знадобляться такі матеріали: картон синього чи блакитного кольору, вирізані фігури у формі квадрата (червоного кольору) та у формі трикутника ( зеленого кольору), маленький квадрат та півколо жовтого кольору, вирізані зірочки різних кольорів, клей-олівець, вата, клейонка, серветки.


Наступне заняття:Здоров'я та фізичний розвиток.

Тема: Стрибки через «струмок». Метання шишок. Рухлива гра: «Пташки літають»

Мета: повторити комплекс загальнорозвивальних вправ; вдосконалювати вміння стрибати у довжину з місця (10 см); закріпити навички метання предметів через мотузку з відстані 1,5 м.; розвивати рівновагу, вміння орієнтуватися у просторі; виховувати дисциплінованість, увагу, вміння швидко реагувати на сигнал.

Матеріали та обладнання: мотузка, шишки.

Хід заняття:

1. Ходьба звичайна, на носках, біг.

2. Загальнорозвиваючі вправи.

«Зайчики на галявинці»

Піднімання рук угору, руки кистями вперед-назад («У зайчиків довгі вушка»); повороти тулуба («Зайчики дивляться, чи не йде вовк»); присідання («Зайчики сховалися від вовка»).

3. Стрибки через «струмок» (ширина 10 см.)

Метання шишок через мотузку, закріплену на рівні грудей дитини, з відстані 1, 5 м.

Гра: «Пташки літають»

Мета: вчити дітей ходити і бігати; привчати їх швидко діяти за сигналом.

Хід гри: діти сидять на стільчиках. Це – гніздечко. За сигналом ведучого пташки вилітають на середину кімнати, літають по кімнаті в різні боки, присідають, розшукуючи корм, знову літають, розмахуючи руками-крилами. За сигналом «Пташки, в гніздечка!» діти повертаються на своє місце.

Вказівки до проведення: стежити за тим, щоб діти-пташки діяли за сигналом: летіли від гніздечка щонайдалі й поверталися тільки до  гніздечка.

Для гніздечок можна використовувати великі обручі, покладені на підлогу. Це можуть бути і кола, накреслені на землі, в яких діти присідають навпочіпки.

Вчити дітей бути уважними під час бігу. Діти привчаються  акуратно вистрибувати з гніздечок (обручів), контролювати власні рухи, враховуючи загальний темп гри.

4. Ходьба у повільному темпі– гра: «По доріжці»

Настав час відпочити та поспостерігати за природою.

Спостереження в природі.

«Красуня - Зима»

Мета – дати дітям поняття про те, що наступила зима. Продовжувати вчити розповідати про зміни, що відбулись в природі з приходом зими. Ознайомити з властивостями снігу: холодний, пухнастий, з нього можна зліпити сніговий колобок, сніг тане від тепла.

Бесіда 

Помилуватися вкритими інеєм деревами, білим, чистим снігом, ясним морозним днем. Яка зараз пора року? Що падає надворі? А якого кольору сніг? Якщо його взяти в руки, який він? Що можна робити зі снігу? Що станеться зі снігом, коли його взяти у руки? Від чого розтає сніг? На що перетворюється сніг від тепла?якщо ступати на сніжок, то він рипить. Це тому, що на вулиці мороз.

Сонце блищить, а мороз тріщить.

Хоч мороз і щипає, зате комарів немає.

Грудень тихо наступає,

Землю снігом посипає.

Подивись лишень сюди –

Та це ж зайчика сліди.

Де ж наш сірий заховався? –

Він у білу шубку вбрався.

Більше зайчик не боїться

День домашніх тварин.

  Вітаю. Усіх запрошую на ранкову гімнастику. Виконуємо вправи та набираємося сили та здоров'я. Хвилина мовчання  Ознайомлення із природ...