вівторок, 28 лютого 2023 р.

Ясне сонечко прокидається, зима біла вже ховається

 


Здоров’я та фізичний розвиток.
Тема: Ходьба по гімнастичній лаві з різним положенням рук. Повзання по лаві. Рухлива гра: «Мавпочки»
Мета: повторити комплекс загальнорозвивальних вправ; вдосконалювати вміння ходити по гімнастичній лаві з різним положенням рук; закріпити навички повзання по лаві; розвивати рівновагу,вміння; виховувати дисциплінованість, увагу, вміння швидко реагувати на сигнал .
Матеріали та обладнання:  гімнастична лава.
Хід заняття
1. Ходьба  навколо лави у різному темпі, на носках – «Хто тихіше?»; біг; вправляння в орієнтуванні у просторі – «Сядь на лаву». (40 с).
2. Повторити загальнорозвиваючі вправи.
3. Основні рухи
Ходьба по гімнастичній лаві з різним положенням рук.
 Повзання по лаві. 



Рухлива гра: «Мавпочки»


4. Ходьба зі зміною напрямку – (35 с).

Час прогулянки настав. Не нехтуйте сигналами повітряної тривоги, бережіть себе та дітей.
Спостереження за снігопадом
Мета: формувати в дітей поняття про снігопад як один із видів опадів; розвивати спостережливість, зв’язне мовлення, виховувати естетичні почуття.


Ввечері пропоную творче завдання «Лабіринти»
 Запропонуйте, будь ласка,  дітям протоптати доріжки в різних напрямках — зробити й пройти по своїх лабіринтах , перенести іграшку з одного боку лабіринту в інший.

Це всі завдання на сьогодні. Дякую за співпрацю.

пʼятниця, 24 лютого 2023 р.

День полярного ведмедя


27 лютого — Міжнародний день полярного ведмедя.

Пропоную переглянути відео: "Про полярного ведмедя".


Перегляньте, будь ласка,  відео заняття з розвитку мовлення+ художньої літератури: " На пошуки Весни"




Відпочинемо з психологічною хвилинкою

Гра – медитація «Тюльпан».

Подивіться на нас! Ми – майбутні тюльпанчики! Але зараз ми є маленькими пуп’янками, які, наче маминими руками, огорнуті зеленим листям.

Діти сидять навпочіпки, охопивши себе обома руками.

Пригріло сонечко, листя розкривається, і ми повільно випростовуємо свої  червоні голівки.

Діти підіймаються, руки підняті вгору і торкаються одна одної над головою.

Як хороше навкруги!

Поворот тулуба вліво – вправо.

Ми ростемо, набираємось сили, бо нас годує та напуває матінка – земля. 

Діти стоять рівно, руки підняті вгору.

Ми розкриваємо свої пелюстки, милуємося світом, а люди милуються нами.

Діти розводять руки в сторони.

Ось які ми гарні та яскраві!

Поворот тулуба вліво – вправо.

Які чудові пахощі від нас линуть!

Зробити глибокий вдих. 

Лагідний вітерець потихеньку гойдає нас.

Легкі нахили тулуба вправо – вліво.

На ніч ми закриваємо свої пелюстки і спимо, щоб вранці знову зустрічати сонце.

Діти зводять руки над головою, присідають та опускають руки.


Ось і час прогулянки настав. Будьте обережні та не нехтуйте сигналами повітряної тривоги. 

Пропоную поспостерігати за снігом

Мета: продовжувати вчити дітей зосереджуватися на побаченому,відповідати на запитання; закріпити знання про властивості снігу, зимові явища природи, зимовий одяг; розвивати мовлення дітей, пам’ять, мислення; виховувати інтерес до зимової пори року.


Ввечері зробіть аплікацію "Білий ведмідь"
Матеріал: аркуш паперу із намальованим силуетом ведмедя, вата, клей-олівець, клейонка, серветка.

Це всі завдання на сьогодні. Чекаю на ваші роботи. Дякую за співпрацю.

Масниця

 


Цього тижня святкують свято Масляної.  Вітаю Вас зі святом! Пропоную вам подивитись  відео - розвагу  про це свято.



Пропоную зробити аплiкацiю" Пташка"

Мета: вчити дітей викладати елементарні аплікації з різних геометричних фігур (трикутника, круга), називати форму й колір предмета;розвивати естетичний смак, дрібну моторику пальців рук, вміння розрізняти та називати кольори, геометричні фігури; виховувати самостійність, любов до  птахів, бажання допомагати їм.
Матеріал: два круга із кольорового картону, маленькі круги з білого та ще менші чорного паперу ( по два), трикутники червоного кольору, силует у формі лапок чорного кольору, хвостика, крильця, дзьоба, клейонка, серветка.



Здоров'я та фізичний розвиток
Тема: Стрибки в довжину з місця. Кидання м'яча обома руками з-за голови.
Тема: Стрибки в довжину з місця. Метання торбинки у горизонтальну ціль. Рухлива гра: «Сніжинки та вітер»
Програмові завдання: повторити комплекс загальнорозвивальних вправ; вправляти дітей у стрибках з місця в довжину, вправляти в метанні торбинки в горизонтальну ціль; розвивати окомір, влучність, спритність; виховувати старанність.
Матеріали та обладнання: м'яч, обруч (або пісочниця).
Хід заняття
І. Вступна частина. Ходьба по колу одне за одним. Біг у середньому темпі.
Ходьба.
Повторити комплекс загальнорозвивальних вправ.
І. «Святкові стрички»
В.п. – стоячи, ноги нарізно, руки зі стрічками опущені. 
Махи руками вгору-вниз. 
Повторити кожною рукою 3-4 рази.
ІІ. «У танок підемо»
В.п. – стоячи, руки опущені.
1 – підняти руки і помахати стрічками;
2 – повернутися у в.п.
Повторити 3-4 рази.
ІІІ. «Веселка зі стрічок»
В.п. – стоячи, руки опущені, ноги нарізно.
1 – нахилитися вперед і показати стрічки;
2 – повернутися у в.п.
Повторити 4-5 разів.
ІV. «Радіють дітки»
В.п. – стоячи, руки опущені.
Стрибки на місці (8-10 разів).

Ходьба на місці, вправи на відновлення дихання.
ІІ. Основна частина.



Рухлива гра: "Сніжинки та вітер»

Інформація з мережі інтернет у вільному доступі
ІІІ. Заключна частина. Спокійна ходьба (35 с)

Ввечері пограйте, будь ласка з дітьми в таку гру
Дидактична гра "Підбираємо за кольором"

Вам знадобляться:

- Форми із вмістом (наприклад, коробочки і кульки в них) кількох кольорів: червоний, синій, зелений, жовтий.

Змішайте вміст формочок на підлозі і нехай дитина покладе кожну кульку у відповідну за кольором коробочку.

Чекаю на ваші роботи. Це всі завдання на сьогодні. Дякую.

четвер, 23 лютого 2023 р.

Зимуючі птахи


 Художньо-естетичний розвиток. Музичне.

За планом музичного керівника.

Пропоную пограти в дидактичну гру: "Відгадай пташку"

Мета: розширюємо знання дітей про зимуючих птахів; продовжуємо ознайомлювати із зовнішньою будовою  птахів ; розвиваємо вміння дiтей  мислити,. Виховуємо дбайливе, шанобливе ставлення до живої природи.


Настав час прогулянки. Бережіть себе та дітей, не нехтуйте сигналами повітряної тривоги.

Поспостерігаємо за птахами.

Мета: продовжувати розвивати у дітей пізнавальний інтерес до природи. Уточнити знання дітей до зимуючих птахів, викликати співчуття до їх проблем в холодну пору року та бажання допомагати пташкам. Вчити правильно підбирати корм для птахів, впізнавати пернатих сусідів за зовнішнім виглядом , голосом.  Розвивати  мовлення, увагу, мислення, пізнавальний інтерес до життя птахів взимку. Виховувати  бажання піклуватися про птахів  взимку.


Ввечері  запропонуйте дитині розповісти казку «Курочка ряба», розгляньте з нею іграшкових курей і півнів. Після спостережень проведіть з дитиною рухливу гру «Курка і курчата». Зображуючи курку, йдіть попереду зі словами: «Вийшла курочка гуляти, свіжої трави пощипати, за нею хлопці, жовті курчатка: ко-ко-ко, ко-ко-ко, не ходіть далеко, лапками гребіть, зернятка шукайте».

Ваша дитина (можливо, і інші діти - його друзі), зображуючи курчати, піде за вами. Дитина може присідати, «гребти землю», пищати «пі-пі-пі».

Поради батькам

Електробезпека дітей: поради батькам

Про те, як уберегти дітей від небезпек, пов'язаних з електрикою: удару струмом, опіків, пожежі

Насправді ймовірність ураження дитини електричним струмом у домашніх умовах не дуже велика. Але електричні прилади можуть бути небезпечними в іншому плані. Ігри з добре працюючими або старими електроприладами можуть призвести до опіків і навіть до пожежі. Найчастіше ви самі можете зрозуміти, чи несуть ваші електроприлади, а також розетки небезпеку, просто глянувши на них. При цьому звертайте особливу увагу на потертості або підпалини.

Нагрівальні прилади, такі як електроплити й електрочайники, як правило, використовують набагато більше енергії, ніж телевізори або настільні лампи. Тому, якщо ми вмикаємо в одну розетку одночасно багато потужних приладів, це може призвести до пожежі.

Загальні поради про електробезпеку

Є кілька порад, які допоможуть запобігти пожежам, пов'язані з електроприладами, незалежно від того, скільки років вашій дитині.

  • Вимикайте всі електричні пристрої, які можуть нагріватись, такі як випрямляч для волосся або праску, відразу ж як тільки ви закінчили ними користуватись. Таким чином ви уникнете ризику виникнення пожежі.
  • Періодично оглядайте ваші прилади й розетки, щоби переконатися, що вони придатні для роботи. Підпалини на розетках або потертість дротів означатимуть наявність проблем, які треба негайно усунути.
  • В одне гніздо розетки дозволено вмикати тільки один пристрій. Розгалужувачі типу трійника можуть допомогти вам запустити кілька пристроїв відразу, але при цьому вони можуть бути небезпечними. Намагайтесь не перевантажувати розетки, особливо енергоємними приладами, такими як чайник і праска.
  • Вимикайте електроприлади, перш ніж лягати спати. Чи знаєте ви, що зарядний пристрій для мобільного телефону може перегрітись і спалахнути, якщо буде залишений у мережі надовго? Якщо електричний пристрій не розрахований на цілодобову роботу, наприклад, так, як розрахований на це холодильник, вимкніть його й від’єднайте від мережі.
  • Малюки до 3-х років

    Вони досить дорослі, щоби зрозуміти прості інструкції, але поки що не дуже розуміють сенс слова «небезпека», до того ж дуже допитливі. Усе це означає, що краще тримати небезпечні електричні об'єкти поза досяжністю зовсім ще маленьких дітей.

    • Електричні пристрої можуть бути дуже привабливими для малюків, особливо, якщо їх використовують мама й тато. Ховайте пристрої подалі від дітей: у шафу або на високу полицю, щоб вони не змогли дістатись до них і ввімкнути в мережу.
    • Діти можуть відчувати бажання засунути пальці в розетку або гратися в дорослих, що буває досить часто, і при цьому захотіти ввімкнути в мережу ваші «дорослі» електроприлади, навіть і такі потужні, як випрямляч для волосся або праску. Щоб уникнути небажаного поводження дітей з розетками та електроприладами, найкраще придбати комплект заглушок для розеток із ключем, а також забрати від малюків небезпечні прилади.

Це всі завдання на сьогодні. Дякую за співпрацю. Дуже чекатиму попередніх результатів роботи.



середа, 22 лютого 2023 р.

Всесвітній день екскурсовода

 

21 лютого -  Всесвiтнiй день екскурсовода.

Коли з’явилася професія екскурсовода, точно не відомо, але очевидно, що її виникнення пов’язане з розвитком міжнародних відносин. З тих пір як люди почали активно подорожувати, відвідувати різні міста і країни, їм стало важко обійтися без допомоги професійних гідів.
Пропоную переглянути вiдео за темою.


Художньо-продуктивна діяльність. Малювання: "Підгодуємо пташок у годівниці"




Художньо- естетичний розвиток. Музичне.
За планом музичного керівника.

Ввечері пропоную пограти з дітьми в таку гру:
Гра “Я — екскурсовод”: малята проводять для батьків екскурсію власним музеєм ( діти показують свої малюнки та розповідають про них).

Це всі завдання на сьогодні. Дякую за співпрацю.

вівторок, 21 лютого 2023 р.

Міжнародний День рідної мови

 


Пропоную переглянути повчальне відео 


Здоров'я та фізичний розвиток

Тема:  Стрибки в довжину з місця. Ходьба по мотузці. Рухлива гра «Горобчики і автомобіль».
Програмовий зміст: вправляти дітей у вмінні стрибати в довжину з місця, ходити по мотузці, покладеній на підлогу; вчити дітей бути дружними, допомагати один одному.
Інвентар: мотузка.
І. Ходьба. Біг у середньому темпі. Ходьба.
Загальнорозвиваючі вправи
І. «Святкові стрички»
В.п. – стоячи, ноги нарізно, руки зі стрічками опущені. 
Махи руками вгору-вниз. 
Повторити кожною рукою 3-4 рази.
ІІ. «У танок підемо»
В.п. – стоячи, руки опущені.
1 – підняти руки і помахати стрічками;
2 – повернутися у в.п.
Повторити 3-4 рази.
ІІІ. «Веселка зі стрічок»
В.п. – стоячи, руки опущені, ноги нарізно.
1 – нахилитися вперед і показати стрічки;
2 – повернутися у в.п.
Повторити 4-5 разів.
ІV. «Радіють дітки»
В.п. – стоячи, руки опущені.
Стрибки на місці (8-10 разів).

Ходьба на місці, вправи на відновлення дихання.
Основні вправи 


Повторити 3-4 р.
Рухлива гра «Горобчики і автомобіль».

Мета: формувати вміння рухатися в різних напрямках з дотриманням дистанції, удосконалювати вміння реагувати на сигнал, розвивати орієнтацію в просторі.

Хід гри. Діти знаходяться з одного боку майданчика. Це «горобці» в гніздечках. На протилежному боці - дорослий. Він зображує автомобіль. Після слів  «Горобчики полетіли» діти бігають на дистанції по майданчику (залу), розмахуючи руками . За сигналом  «Автомобіль», діти тікають на свої місця.

Після того, як гра освоєна дітьми, замість слів можна використовувати звукові сигнали. 

ІІІ. Заспокійлива ходьба. Вправа на дихання (30 с)

Пропоную пограти в гру:"Зима яка?"

Мета: збагачувати словниковий запас дітей по темі:"Зима", вчити виділяти характерні ознаки зими, підбирати слова прикметники до іменника; розвивати зв'язне мовлення, пам'ять, мислення, спостережливість; виховувати бажання спілкуватися рідною мовою.




Ввечері пропоную розглянути з дітьми картину
Роберта Дункана “Зимові розваги” малята пригадують зимові розваги, розмірковують і фантазують про події, які трапилися “до” зображених на картині, й про ті, що відбудуться “після”, шукають епітети та порівняння для опису картини.

Це всі завдання на сьогодні. Дякую за співпрацю.

понеділок, 20 лютого 2023 р.

Всесвітній день морських ссавців. День кита.

 


Пропоную переглянути відео заняття:"Всесвітній день морських ссавців. День кита.



Пропоную психологічну хвилинку:

«Чий спів».

Мета : етюд для вираження уваги, інтересу, зосередження.

Дитина гуляє по саду і раптом чує чудовий спів пташки. Навшпиньки тихо підкрадається і присідає, дивиться і милується її чарівним співом.

Виразна поза : шия витягнута вперед, пильний погляд, тулуб злегка нахилений уперед, ступає навшпиньках, присідає.


пʼятниця, 17 лютого 2023 р.

День спонтанного прояву доброти



Відео трансляція заняття: " День спонтанного прояву доброти"













Пропоную переглянути відео з ліплення:"Цукерки для ляльки Марічки"

Мета : вчити дітей розминати шматочки пластиліну коловими та прямими рухами; акуратно працювати з пластиліном; розвивати естетичний смак, дрібну моторику рук ; виховувати доброзичливе ставлення до оточуючих. 

Обладнання: пластилін, дощечки для ліплення, серветки.


 Здоров’я та фізичний розвиток.

Тема: Стрибки в довжину з місця. Кидання м’яча обома руками з-за голови. Рухлива гра: «Наздоженіть зайчика»

Програмовий зміст: Повторити комплекс загально розвиваючих вправ. Закріплювати навички стрибків у довжину та кидання м’яча обома руками з-за голови. Удосконалювати спритність під час гри: «Наздоженіть зайчика». Розвивати увагу, спритність. Виховувати бажання займатися спортом.

Інвентар: іграшка-зайчик  , мотузок (завдовжки 3-4м), м’яч.

Ходьба увздовж викладеної прямо, зиґзаґом і по колу мотузки, не тримаючись за руки, зі зміною темпу (35с). біг (30с) врозтіч по всьому залу, ходьба («Як показує доріжка»). Біг урозтіч, не наштовхуючись один на одного (на стільчику іграшка-зайчик).

Загальнорозвиваючі вправи: «Навчимо зайчика»

1. Підняти руки вгору, порухати кистями вперед-назад («Довгі вушка»).

2. Плеснути себе по плечу однією, другою рукою, потім обома руками разом («Ось так треба грітися, коли холодно»).

3. Пострибати на місці на обох ногах (Ось так треба стрибати»).

Основні вправи

Стрибки в довжину з місця. Звернути увагу на поставу дітей.

Кидання м’яча обома руками з-за голови.




Гра: «Наздоженіть зайчика». Повторити 3-4 рази.

Хід: Дорослий тікає з іграшкою-зайчиком у руках, а дитина наздоганяє його.

4. Ходьба один за одним (за іграшкою-зайчиком у руках дитини)(30с), звичайна ходьба у повільному темпі.

Це всі завдання.Дякую за співпрацю.

четвер, 16 лютого 2023 р.

ДЕНЬ ЄДНАННЯ

Почнемо день з ранкової гімнастики

«Веселий таночок"

Ходьба зі зміною напрямку. Ходьба по колу,  взяти стрічку і повернутися.
І. «Святкові стрички»
В.п. – стоячи, ноги нарізно, руки зі стрічками опущені. 
Махи руками вгору-вниз. 
Повторити кожною рукою 3-4 рази.
ІІ. «У танок підемо»
В.п. – стоячи, руки опущені.
1 – підняти руки і помахати стрічками;
2 – повернутися у в.п.
Повторити 3-4 рази.
ІІІ. «Веселка зі стрічок»
В.п. – стоячи, руки опущені, ноги нарізно.
1 – нахилитися вперед і показати стрічки;
2 – повернутися у в.п.
Повторити 4-5 разів.
ІV. «Радіють дітки»
В.п. – стоячи, руки опущені.
Стрибки на місці (8-10 разів).
Ходьба на місці, вправи на відновлення дихання.

Пропоную переглянути відео:"ДЕНЬ ЄДНАННЯ УКРАЇНИ"


Художньо-естетичний розвиток. Музичне.

За планом музичного керівника.


Пропоную вийти на подвір'я та поспостерігати за зимовим сонцем. Будьте обережні та не нехтуйте сигналами повітряної тривоги.

Спостереження, експериментально – пошукова  діяльність:

Об'єкт : Спостереження за зимовим сонечком.

Мета: дати знання про сонце, його розташування взимку; вчити встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між сонцем і погодними умовами; підтримувати інтерес до навколишнього світу; виховувати естетичні почуття, пізнавальні інтереси, бережливе ставлення до свого здоров’я.


Це всі завдання на сьогодні. Дякую за співпрацю.


середа, 15 лютого 2023 р.

Стрітення

 


Пропоную переглянути повчальне відео про Стрітення 


Художньо-продуктивна діяльність. Малювання:"Стрітення"
Мета: продовжувати вчити дітей малювати нетрадиційним способом (ватними паличками), наносити ритмічно на аркуш паперу спершу фарбу білого, а потім зеленого кольору; правильно розміщувати зображення на аркуші паперу, закріпити вміння користуватися пензлем, малювати фарбами (гуаш), закріпити назви кольорів; розвивати увагу, дрібну моторику рук, естетичний смак; виховувати самостійність та охайність під час роботи.
Матеріал: аркуші паперу формату А4 (розфарбований в синьо-жовтий кольори з намальованим посередині деревом), ілюстрація: "Стрітення" фарби білого, синього, жовтого, оранжевого, зеленого кольорів, ватні палички, пензлик, скляночки для води, фарби , пластмасові тарілочки під вологі серветки.

Художньо-естетичний розвиток. Музичне.
За планом музичного керівника.



Поразважаємось разом під відео розваги:"Стрітення"


Ще раз вітаю усіх зі святом. Бажаю здійснення бажань, здоров'я та щастя. Дякую за співпрацю.

вівторок, 14 лютого 2023 р.

День радіо


Пропоную переглянути повчальне відео 

Здоров'я та фізичний розвиток 

Тема: Ходьба по гімнастичній лаві. Стрибки на обох ногах увздовж лави. Рухлива гра: «Де подзвонили?»
Мета: повторити комплекс загальнорозвивальних вправ; вдосконалювати вміння ходити по гімнастичній лаві; закріпити навички стрибків на обох ногах увздовж лави; розвивати рівновагу, вміння орієнтуватися у просторі, узгоджувати свої рухи з рухами інших дітей; виховувати дисциплінованість, увагу, вміння швидко реагувати на сигнал вихователя.
Матеріали та обладнання: гімнастична лава,  дзвіночок.
Хід заняття
Ходьба один за одним навколо лав у різному темпі, на носках – «Хто тихіше?»; біг; вправляння в орієнтуванні у просторі – «Сядь на свою лаву». (40 с).
Повторити загальнорозвиваючі вправи.
Ходьба по гімнастичній лаві.
 Стрибки на обох ногах увздовж лави. 
Рухлива гра: «Де подзвонили?»
Ходьба один за одним –(35 с).

Де подзвонили?
Мета: вчити дітей орієнтуватися на звук, визначати на слух, звідки пролунав звук, рухатися у напрямку звуку; привчати діяти за сигналом, вчити дітей знаходити певний предмет.

Хід гри: діти сидять або стоять з одного боку кімнати. Дорослий просить їх відвернутися до стіни й не повертатися. У цей час хтось з родини з дзвіночком ховається від них, наприклад, за шафу.

Дорослий пропонує дітям послухати, де лунає дзвіночок, і знайти його. Діти повертаються і йдуть на звук, знаходять його, потім біжать до дорослого. Тим часом хтось з членів родини переходить в інше місце, гра триває.

Вказівки до проведення: діти не мають дивитися, куди ховається дорослий із дзвіночком. Для цього збирає їх навколо себе і відвертає їхню увагу. Дзвонити в дзвіночок потрібно спочатку тихо, потім голосніше.

При багаторазовому повторенні гри, наприкінці року, можна доручити дитині ховатися і дзвонити дзвіночком.

Це всі завдання на сьогодні. Дякую за співпрацю.

понеділок, 13 лютого 2023 р.

День права

 

ПРАВА ДИТИНИ В УКРАЇНІ

Кожен член суспільства має права. Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має свої права, деякі особливості реалізації яких обумовлені виключно тим фактом, що її фізична та розумова незрілість потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист. В залежності від віку дитини, законодавством передбачено різний обсяг та механізми реалізації її прав. Повноцінний та дієвий захист прав дитини є обов’язком держави.

Основним міжнародним документом, який регулює відповідне питання є Конвенція про права дитини від 20.11.89. В українському законодавства основними правовими документи з цього питання є – Конституція України, Сімейний кодекс України (далі – СК України), Закон України «Про охорону дитинства», Цивільний кодекс України (далі – ЦК України).

Пропоную переглянути відео заняття з ознайомлення із соціумом: "Знаємо свої права"

Мета: дати знання дітям про основні права,  закріпити в їхній пам’яті. Навчати дітей вмінню захищати себе при порушенні прав дитини. Розвивати мислення, пам'ять  Виховувати бажання знати більше.


Трішки відпочинемо з психологічною хвилинкою

«Кішка гріється на сонечку».
Мета : етюд для тренування окремих груп м’язів.
Я – маленьке кошенятко. У мене гладенька, м’яка шерсть, я люблю грітися на сонечку. Лягаю на спинку, простягаю свої лапки до сонечка, ніжно усміхаюся йому. Сонечко пригріває мене своїми лагідними промінчиками.

Пограємо в рухливу гру:"Віночок"

Інформація з мережі інтернет у вільному доступі

Це всі завдання на сьогодні. Дякую за співпрацю.

пʼятниця, 10 лютого 2023 р.

Всі професії хороші, вибираємо на смак

 


Пропоную переглянути відео заняття з аплікації:"Ракета для космонавта"

Мета: вчити дітей викладати елементарні аплікації з різних геометричних фігур (трикутників, кругів, прямокутника), називати форму й колір предмета ;розвивати естетичний смак, дрібну моторику пальців рук, вміння розрізняти та називати кольори, геометричні фігури; виховувати самостійність, повагу до праці дорослих.


Здоров’я та фізичний розвиток.
Тема: Стрибки у довжину з місця. Повзання та підлізання під дугою. Рухлива гра «Передай м’яч».
Мета: повторити комплекс загальнорозвивальних вправ; продовжувати вчити дітей підлізати під дугою з опорою на руки та коліна; вправляти в умінні стрибати в довжину з місця; закріпити вміння дітей передавати м’яч один одному обома руками; розвивати увагу, вміння орієнтуватися в напрямку руху; виховувати інтерес до фізичних вправ.
Матеріали та обладнання: дуги, великі м’ячі.
Хід заняття
І. Вступна частина. Ходьба чергується з бігом. Зупинитися врозбрід.
Комплекс загальнорозвивальних вправ «Зарядка для лісових звірят».
Інформація з мережі інтернет у вільному доступі

ІІ. Основна частина.
— Стрибки у довжину з місця.
— Повзання та підлізання під дугою.


— Рухлива гра «Передай м’яч».
Мета: привчати дітей розміщуватися по колу, розвивати вміння передавати м'яч одне одному; виховувати наполегливість та уважність.
Хід гри: граємо всією сім'єю. Всі стають у коло на відстані витягнутих рук та передають м'яч по колу, поступово збільшуючи швидкість.


ІІІ. Заключна частина. Спокійна ходьба за вихователем. (35 с).
Інформація з мережі інтернет у вільному доступі

Це всі завдання на сьогодні. Дякую за співпрацю. Чекаю на роботи дітей.


четвер, 9 лютого 2023 р.

Всі професії хороші, вибираємо на смак

 


Художньо-естетичний розвиток. Музичне.

За планом музичного керівника.

Пограємо в дидактичну гру:"Всі професії важливі" та дізнаємося ще більше про професії та дії.


Інформація з мережі інтернет у вільному доступі
Настав час прогулянки. Бережіть себе та дітей, не нехтуйте сигналами повітряної тривоги

Поспостерігаємо за льодом.

Мета: знайомити дітей з властивостями льоду (блискучий, тріщить під ногами, слизький); закріпити знання про ознаки зими (мороз, холодно). 

Прочитайте дітям вірш:

Зимонько, голубонько

В білім кожушку,

Любимо ми бігати

По твоїм сніжку.

Всім рум’яниш личенька

Ти о цій порі

І ладнаєш ковзанки

В нашому дворі.

Л. Забашта




От і всі завдання на сьогодні. Дякую за співпрацю. На все добре.




середа, 8 лютого 2023 р.

Всі професії хороші, вибираємо на смак

 


Пропоную переглянути відео заняття з малювання:"Сукня для ляльки Настусі"

Мета: вправляти дітей у вмінні малювати прямі лінії зліва направо, малювати за допомогою патичка; закріпити назви кольорів; закріпити професію швачки; розвивати окомір, дрібну моторику пальців рук.; виховувати бажання малювати, допомогати іншим.



Художньо-естетичний розвиток. Музичне.
За планом музичного керівника.


Програємо в дидактичну гру про професії та пригадаємо професії та їх речі.

Інформація з мережі інтернет у вільному доступі

От і всі завдання на сьогодні. Дякую за співпрацю. Чекаю на результати.

вівторок, 7 лютого 2023 р.

Всі професії хороші, вибираємо на смак

 


Продовжуємо займатися спортом

Здоров'я та фізичний розвиток

Мета: вчити дітей імітаційної ходьби (по колу), обходячи предмети і бігати у колоні за дорослим, розучити рухливу гру «Кіт і миші».

Інвентар: сніжки (шишки), іграшки, атрибути для гри.

І. Ходьба по колу, як ведмежата, як лисички, біг зграйкою за дорослим.

 Комплекс ранкової гімнастики:"Силачі"

Основні вправи:



Рухлива гра «Кіт і миші».


Інформація з мережі інтернет у вільному доступі

ІІІ. Заспокійлива ходьба (30с).


Пограємо в дидактичну гру:"Відгадай професію та предмети фахівця"

Інформація з мережі інтернет у вільному доступі

Настав час прогулянки. Бережіть себе та дітей та не нехтуйте сигналами повітряної тривоги.

Поспостерігаємо за хмарами та сонцем



Інформація з мережі інтернет у вільному доступі

От і всі завдання на сьогодні. Чекаю на зворотній зв'язок та фото з домашніми улюбленцями. Як дітки піклуються про них




понеділок, 6 лютого 2023 р.

Всі професії хороші, вибираємо на смак

 


Пропоную переглянути відео заняття  з ознайомлення з природним довкіллям:"Птахи"
Мета: Знайомити дітей з деякими зимуючими птахами ( сорока, ворона, горобець, голуб) ; закріпити  знання дітей про вигляд, назви птахів. Розвивати спостережливість, пам’ять, мовлення. Виховувати любов до птахів.


Пограємо в дидактичну гру:"Всі професії потрібні"

Мета: закріпити з дітьми назви професій та дії, які виконують люди тієї чи іншої професії; сприяти вмінню відгадувати загадки; розвивати мислення, пам'ять; виховувати повагу до праці дорослих.




Тепер трішки відпочинемо з психологічною хвилинкою " Я - хмаринка"

Мета : гра – медитація.



Я – хмарка. Велика, пухнаста, легка. Мені втішно бути хмаркою, плисти в синьому небі, мої руки легкі, вони допомагають мені летіти. Я підводжу вгору очі, вдихаю всім тілом тепле повітря.

От і всі завдання на сьогодні. Дякую за співпрацю. Чекаю на зворотній зв'язок.

пʼятниця, 3 лютого 2023 р.

Машини, які допомагають людям

 


Пропоную переглянути відео заняття з ліплення:"Автобус"

Мета: вправляти дітей у вмінні, за допомогою техніки пластилінографії, ліпити автобус; закріпити знання про частини автобуса, про те, що це - пасажирський транспорт; закріпити кольори: зелений, синій, жовтий, чорний; поняття: один- багато. Розвивати дрібну моторику пальців рук. Виховувати бажання займатися ліпленням.

Матеріал: пластилін зеленого, синього, жовтого, чорного кольорів, картон з намальованим контуром у формі автобуса, дощечка для ліплення, вологі серветки.


Здоров'я та фізичний розвиток.

Позаймаємося спортом.

Тема: Стрибки з місця в довжину. Підлізання під мотузкою. Рухлива гра: «Сніжинки та вітер»

Програмові завдання: повторити комплекс загальнорозвивальних вправ; вправляти дітей у стрибках з місця в довжину, повзанні з опорою на руки та коліна і підлізанні під мотузкою; закріпити вміння ходити по гімнастичній лаві; розвивати чуття рівноваги, орієнтування в просторі, спритність; виховувати бажання наслідувати дії дорослого.

Матеріали та обладнання: довга мотузка.

Інформація з мережі інтернет у вільному доступі

Виконуємо основні вправи.

І. Основна частина.

— Повзання з опорою на руки і коліна та підлізання під мотузкою.

— Стрибки в довжину з місця на обох ногах.

— Рухлива гра «Сніжинки та вітер».

Інформація з мережі інтернет у вільному доступі
ІІІ. Заключна частина. Спокійна ходьба (35 с). 


Настав час прогулянки. Не нехтуйте сигналами повітряної тривоги. Бережіть себе та дітей.

Поспостерігаємо за снігом.

Мета: формувати вміння дітей самостійно виділяти і називати зимові явища в неживій природі. Учити помічати явища природи, називати їх (холодно, похмуро, йде сніг). Розвивати спостережливість, пам'ять. Виховувати любов до природи.


Це всі завдання на сьогодні. Дякую за співпрацю. Дуже чекатиму на ваші роботи.

середа, 1 лютого 2023 р.

“Машини, які допомагають людям”

 Вітаю. Сподіваюсь, що у усіх все добре, всі здорові.

Почнемо навчальний процес.

Не забуваємо про ранкову зарядку:" Силачі"


Художньо-естетичний розвиток. Музичне.

За планом музичного керівника.


ЛОГОПЕДИЧНА ГРА

"Пожежник "

Мета: закріпити правильну вимову звуків [ж], [р] в прямих складах в словах. Розвивати логічне мислення, слухову і зорову увагу, пам'ять. Виховувати вміння слухати і чути мову дорослих.

Хід гри:

Повідомте дітям про відпочиваючих, які забули загасити багаття в лісі. Лісник помітив вогнище і викликав пожежника. Запропонуйте дітям пригадати все, що вони знають про професію пожежника.  Потім роздайте картки з зображенням вогнегасників і запропонуйте допомогти пожежнику загасити вогонь у лісі.

Діти уважно розглядають картинку і називають її. Якщо дитина чітко вимовляє звук, то кладе свій вогнегасник на ігрове поле до пожежного. Якщо гравець робить помилку, то віддає картинку дорослому.

Мовленнєвий матеріал: 

[ж] – жолудь, жовток, жираф, їжак, пожежа, журнал, баклажан, жаба, жилетка, ожина, жасмин, жакет. 

 [р] – піраміда, горох, смородина, корова, барабан, мураха, морозиво, гора, кукурудза, гітара, горобина, жирафа.





Настав час прогулянки. Будьте обережні та не нехтуйте сигналами повітряної тривоги. Поспостерігаємо за погодою.

Мета – розвивати вміння дітей спостерігати за снігопадом; викликати захоплення красивим явищем – снігопад; формувати вміння емоційно реагувати на погодні зміни.

Бесіда 

Ой, сніжинки - морозинки,

Зіроньки і намистинки

Стеляться до ніг.

Сніг пухнатий,

Наче вата,

Аж по ньому жаль ступати -

Білий, чистий сніг.

Г.Бойко

Зверніть увагу дітей на зміни погоди – іде сніг. Запропонуйте дітям розповісти про свої враження від снігопаду.

Яка зараз погода?

Який настрій навіває нам така погода?

Чи раді ви сьогоднішньому снігопаду? Чому?

Яка пора року подарувала нам снігопад?

Звідки падають сніжинки?

Чи подобається вам така погода?

Дослідницька діяльність

Поспостерігайте, де швидше тане сніг - на рукавичці чи руці. Чому? Що утворюється з снігу?


Це всі завдання на сьогодні. Дякую за співпрацю.

“Машини, які допомагають людям”

 Доброго ранку. Маю надію, що у всіх все добре. Почнемо день з ранкової гімнастики 

КОМПЛЕКС вправ ранкової гімнастики

«Силачі»

Ходьба по колу, між предметів (кубиків). Стати біля кубиків і сісти на підлогу.

І. «Кубики піднімаємо»

В.п. – сидячи, ноги разом, руки з гантелями на колінах.

1 – праву руку з кубиком підняти вгору;

2 -  праву руку опустити вниз, а праву підняти.

Повторити кожною рукою по 3 рази.

ІІ. «Кубики опускаємо»

В.п. – стоячи, ноги на ширині плечей.

1 -  нахил вперед, торкнутися кубиками підлоги;

2 – повернутися у в.п.

Повторити 3 рази

ІІІ. «Кубики в сторони»

В.п. – ноги на ширині плечей, руки з кубиками біля пояса.

1 – нахил тулуба ліворуч, праву руку підняти над головою;

2 – нахил праворуч, ліву руку підняти над головою.

Повторити 3-4 рази.

ІV. «Присідаємо»

В.п. – ноги разом, руки з кубиками перед собою.

1 – присісти;

2 – повернутися у в.п.

Повторити 3-4 рази.

Ходьба звичайна, високо піднімаючи коліна. Вправи на відновлення дихання.

Пропоную переглянути відео заняття з малювання:"Колеса для пожежної машини"

Програмовий зміст: учити дітей правильно тримати пензлик, малювати предмети округлої форми; ставити пензликом крапочку і малювати з ліва направо по колу; вчити малювати пензлем замкнену лінію; управляти в умінні розрізняти і називати кольори та користуватися пензлем і фарбою; розвивати інтерес, увагу, задоволення від малювання; виховувати старанність, бажання малювати.

Матеріал: намальована пожежна машина без колес, фарба коричневого кольору ( або на вибір), пензлик, вода, серветки.


Художньо-естетичний розвиток.Музичне.

За планом музичного керівника.

Пограємо в дидактичну гру:""Хто керує транспортом?"

Мета: навчимо дітей виявляти прихильне ставлення до професій водіїв різного транспорту; збагатимо уявлення про світ професій; розвинемо увагу, пам'ять, мислення; виховаємо повагу до людської праці.











Це всі завдання на сьогодні. З нетерпінням чекаю на ваші роботи. Дякую за співпрацю.

День домашніх тварин.

  Вітаю. Усіх запрошую на ранкову гімнастику. Виконуємо вправи та набираємося сили та здоров'я. Хвилина мовчання  Ознайомлення із природ...