Пропоную переглянути відео заняття з аплікації:"Доріжка для Котика"
Мета: зацікавлювати дітей аплікацією; вчити викладати елементарні аплікації з квадратів, чергуючи їх за кольором; розвивати дрібну моторику, уміння дітей розрізняти та називати жовтий, зелений кольори; виховувати самостійність, позитивне ставлення до заняття аплікацією.
Матеріал: паперові квадратики, однакові за розміром, але різного кольору (жовтого, зеленого), аркуш паперу.
Власна розробка.
Здоров'я та фізичний розвиток
Тема: «Малючки-здоров’ячки»
Мета:
— повторити комплекс загальнорозвивальних вправ;
— вчити дітей кидати м’яч на дальність із-за голови;
— продовжувати вчити дітей пролізати під шнуром грудьми вперед, тримаючи рівновагу;
— вправляти в умінні імітувати повадки птахів, бігати в різних напрямках, стрибати, кружляти навколо себе;
— залучати дітей до різних вправ шляхом емоційного сприйняття;
— виховувати бажання займатися спортом .
Матеріали та обладнання: маленькі м’ячі, стійки, шнур.
План
I. Вступна частина. Ходьба та біг чергуються за вказівкою дорослого.
Комплекс загальнорозвивальних вправ «З прапорцями».
II. Основна частина.
— Кидання м’яча на дальність із-за голови.
— Пролізання під шнуром грудьми вперед (висота 40 см).
Власна розробка.
Рухлива гра «Курчата».
III. Заключна частина. Ходьба за дорослим.
Ввечері пропоную погратися з водичкою в такі ігри:
Вилови мене
Наливаємо в будь-яку ємність (таз) воду, додаємо туди всілякі предмети, які вам попадуться на очі (шишки, формочки, кришечки, трубочки, прищіпки), а також ємність без води. Даємо ложку дитині і показуємо, як виловлювати всі предмети. Завдання дитини: виловити всі предмети з води і перекласти їх в суху ємність! Малюкам молодшого віку можна кидати предмети побільше, а також дозволяти спочатку виловлювати їх руками!
Водоспад
Для цієї гри вам знадобляться будь-які іграшки, за допомогою яких можна переливати воду: лійка, маленька мисочка, невеликий глечик або простий пластиковий стакан. Малюк набирає воду в ємність і, виливаючи її, створює галасливий водоспад з бризками. Зверніть увагу малюка, що чим вищий водоспад, тим голосніше він «шумить».
Пропоную переглянути заняття з розвитку мовлення "Лялька Марічка купається"
Мета:
— продовжувати вчити дітей уважно розглядати ілюстрацію та відповідати
на запитання за її змістом;
— розвивати діалогічне мовлення на основі обігрування знайомої потішки;
— вчити називати дії в процесі купання ляльки, зображені на ілюстрації;
промовляти слова в різному темпі (швидко, повільно), чітко вимовляючи кожний склад у дво- і трискладових словах (мило, губка, водичка, рушничок, ванночка);
— закріпити назви предметів гігієни (мило, губка, ванночка, рушничок).
Ввечері пропоную пограти в дидактичну гру “Купання ляльки”
Мета: закріплювати дії, що пов’язані з миттям рук; учити запам’ятовувати їх послідовність; роз’яснювати значення дій умивання, витирання; виховувати бажання утримувати руки в чистоті.
Матеріал: лялька, миска, чашка з водою, рушник, мило.
Хід гри
Дорослий (показуючи ляльку). Лялька Оленка гралася з піском і забруднила руки. Чи можна залишатися з такими руками? Чому ні? Що потрібно робити? Давайте навчимо Оленку мити руки.
Що нам необхідно для миття рук? (Діти називають, а дорослий виставляє на стіл названі речі.)
Дорослий. У ляльки довгі рукава на сукні? Що потрібно зробити? Навіщо закочувати рукава? Чому у ляльки не милиться мило? Що необхідно зробити спочатку? Як правильно намилити руки? (Діти рухами показують.)
Руки ляльки вимиті, чистенькі, що тепер слід зробити? Чим витирають руки? Діти, лялька Оленка дякує вам за те, що ви навчили її мити руки!
Пропоную переглянути заняття з малювання :"Біжить водичка"
Мета:
— продовжувати вчити дітей правильно тримати пензлик, набирати фарбу
на весь ворс, малювати пряму вертикальну лінію;
— розвивати увагу, посидючість;
— виховувати гігієнічні навички.
Матеріали та обладнання: аркуші паперу з намальова-ним краном (угорі) і умивальником (унизу аркуша), пензлики, баночки з воою, фарба синього кольору, серветки.
Власна розробка.
Художньо-естетичний розвиток. Музичне.
За планом музичного керівника.
От і настав час прогулянки. Будьте обережні та не нехтуйте сигналами повітряної тривоги, бережіть себе та дітей.
Поспостерігаємо за весняним сонечком.
Мета: закріплювати знання дітей про весняні зміни в природі, зокрема зміни, викликані підвищенням активності сонця; значення сонця, тепла для пробудження природи, росту рослин.
Власна розробка.
Ввечері пропоную пограти в дидактичну гру “Водиця-чарівниця”
Пропоную переглянути цікаве відео про залізничний транспорт
Здоров'я та фізичний розвиток
Програмові завдання:
— розучити комплекс загальнорозвивальних вправ;
— вчити дітей пролізати під шнуром грудьми вперед, тримаючи рівновагу;
— закріпити вміння тримати рівновагу під час ходьби по гімнастичній лаві;
— вправляти дітей в умінні бігати в одному напрямку;
— залучати дітей до різних вправ шляхом емоційного сприйняття;
— виховувати витримку та вміння слухати сигнал дорослого і починати рухи за сигналом.
Матеріали та обладнання: стійки, шнур, гімнастична лава, прапорці.
Хід
I. Вступна частина. Ходьба на носочках, як мишки. Біг урозтіч.
Комплекс загальнорозвивальних вправ «Ми веселі малюки»
— Піднімання рук з прапорцями через сторони вгору.
— Піднімання рук з прапорцями вперед і відведення їх униз-назад.
— Нахили тулуба.
— Стрибки, руки з прапорцями в сторони.
II. Основна частина.
— Пролізання під шнуром грудьми вперед (висота 50 см).
— Ходьба по гімнастичній лаві, руки в сторони.
Рухлива гра «Доженіть мене».
III. Заключна частина. Ходьба врозтіч.
Ввечері пропоную пограти в дидактичну гру: "Знайди зайвий транспорт"
Мета: Закріпити знання дітей про різні види транспорту та його значення в житті людини; розширювати знання про те, який буває транспорт (пасажирський, легкові та вантажні автомобілі, транспорт спеціального призначення);формувати вміння виділяти спільну ознаку за якою згрупований транспорт; розвивати зорову увагу , мислення , пам`ять, мовлення дітей.
Це всі завдання на сьогодні. Дякую за співпрацю. Бережіть себе та дітей.
Започатковано його у 1961 році Міжнародним інститутом театру. Це не просто професійне свято майстрів сцени і всіх працівників театрів, це також свято мільйонів глядачів. Зазвичай у цей день розпочинають театральні фестивалі, організовують концерти, прем’єрні вистави тощо.
Пропоную переглянути відео за темою
Власна розробка
Психологічна хвилинка
Гра «Квіти»
Мета: вчити дітей розслаблятись, релаксувати, сприяти розслабленню м’язів та зняттю нервового напруження.
Хід гри. Діти сідають. Кожен з них - квітка на освітленій сонцем лісовій галявині. Квіти дуже гарні, чудово пахнуть, навколо них пурхають метелики, дзижчать лісові бджоли.
Ми не просто діти,
Ми - маленькі квіти,
На сонечку зростаємо,
Голівками гойдаємо.
(Діти виконують рухи за текстом).
Перегляньте, будь ласка, виставу " Колобок"
Пропоную з дітьми ввечері провести такі заходи:
Бесіда-міркування “Навіщо потрібні театри?”.
Діалог-дослідження “Якими бувають театри?”.
Діалог-дослідження “Хто створює театральну виставу?”.
Діалог-порівняння “Чим театр відрізняється від кіно?”.
От і всі завдання на сьогодні. Дякую за співпрацю.
Пропоную переглянути заняття з ліплення:"Квіточка". Діти навчаться малювати нетрадиційним способом ( за допомогою пластиліну), що розвиває дрібну моторику пальців рук, уяву; закріпити частини квітки та назви основних кольорів; виховувати інтерес до ліплення, бажання створювати щось нове власноруч, любов до природи.
Власна розробка
Здоров'я та фізичний розвиток.
Тема: Біг змійкою, обминаючи кеглі. Метання м’яча обома руками у горизонтальну ціль знизу та від грудей . Рухлива гра «Горобчики й автомобіль».
Програмові завдання:повторити комплекс загальнорозвивальних вправ; учити дітей кидати м’яч обома руками у горизонтальну ціль знизу та від грудей ;закріпити навички рівноваги під час бігу змійкою між кеглями; вправляти дітей у вмінні бігати в різних напрямках; розвивати увагу, вміння орієнтуватись у просторі, слухати сигнал дорослого; виховувати витримку.
Матеріали та обладнання: м'яч, кеглі, хусточка.
Хід заняття
І. Вступна частина. Ходьба та біг чергуються за вказівкою дорослого.
Комплекс загальнорозвивальних вправ «З хусточкою».
Тема свята: “Погода, клімат і вода в інформаційну еру”. Статистика, накопичена за останнє десятиліття, показує, що понад 80 % всіх стихійних лих мають метеорологічне або гідрологічне походження.
Пропоную переглянути відео за темою.
Власна розробка
Пропоную переглянути відео заняття з сенсорного розвитку.
Мета: продовжувати ознайомлювати дітей з основ-
ними кольорами: синім та зеленим; вправляти дітей в умінні групувати предмети за кольором і величиною, закріплювати назви кольорів; розвивати мислення; виховувати бажання допомагати.
Власна розробка
Пропоную пограти в гру - спостереження“Слухаємо погоду”, “Бачимо погоду”: діти прислухаються до звуків надворі, дивляться у віконечко, розповідають, яка погода надворі, потім на прогулянці перевіряють, хто визначив погоду найбільш точно.
Ввечері пропоную намалювати погоду "Малюємо погоду”: діти малюють погоду, потім обмінюються малюнками і розповідають, яку погоду намалювали їхні батьки, братики, сестрички, друзі.
На сьогодні це все. Дякую за співпрацю. Чекаю на результати роботи.
22 березня, кожного року відзначають Всесвітній день води.
Пропоную переглянути відео за темою
Власна розробка
Пропоную переглянути відео заняття з малювання
Мета: сприяти вмінню дітей малювати основні геометричні фігури ( круг, трикутник, овал),розташовуючи їх на аркуші; закріпити назви основних кольорів, геометричні фігури, будову рибки; закріпити вміння малювати прямі та хвилясті лінії. Розвивати уважність, пам'ять . Виховувати зосередженість, охайність у роботі, любов до всього живого.
Власна розробка
Ввечері пропоную провести з дітьми досліди з водою
ДОСЛІДИ З ВОДОЮ
Вода. Завдання: Закріплювати знання дітей про властивості води (чиста, прозора, брудна, каламутна, забруднена, кольорова, тепла, холодна, розливається, ллється, капає). Формувати у дошкільнят переконання, що вода — це рідина, її не можна поставити, покласти, її можна тримати в посуді, що воду треба берегти, користуватися нею економно, оскільки вона є необхідною для рослин, тварин, людей. Розвивати спостережливість, допитливість, здатність встановлювати найпростіші зв'язки і взаємозв'язки в стані речовин.
Припущення: Вода — це рідина.
Хід досліду
Продемонструвати властивість води розливатися в різних напрямках, утворюючи плями різної форми і розміру. Вода ллється єдиною цівкою з посудини носиком (чайник, глечик, поливальниця) і кількома цівками, з посуду, що має овальний або круглий отвір. Чому?
V. Вправа на дихання «Піднімемо хустинку високо-високо»
Повторити 3 – 4 рази
Спокійна ходьба за дорослим.
Пропоную переглянути відео заняття з художньої літератури
Мета: сприяти вмінню дітей вчити програмові вірші напам'ять; розвивати слух, пам'ять, мислення; виховувати любов до поезії.
Здоров'я та фізичний розвиток
Тема: Ходьба по мотузці по колу. Стрибки через мотузку. Рухлива гра «Знайди іграшку».
Програмовий зміст: повторити комплекс загальнорозвивальних вправ; учити дітей ходити по мотузці по колу; вправляти в умінні стрибати в довжину з місця через мотузку та ходити за дорослим; удосконалювати вміння орієнтуватися в просторі; виховувати витримку, рівновагу та вміння швидко орієнтуватися в просторі.
Матеріали та обладнання: мотузок, іграшкове зайченя, хустинка.
Хід заняття
І. Вступна частина. Ходьба та біг чергуються за вказівкою дорослого.
Комплекс загальнорозвивальних вправ «Зарядка з хусткою».
ІІ. Основна частина.
— Рухлива гра «Знайди іграшку».
Мета: учити орієнтуватися в просторі; виховувати спостережливість, витримку.
Мета: продовжувати знайомити дітей з українськими народними казками, прищеплювати цікавість до художнього слова;формувати вміння швидко відгадувати загадки, переказувати окремі уривки з казки, відповідати на запитання за її текстом тощо;вчити дітей розуміти зміст казок, вчинки героїв, мораль казок; розвивати творчу уяву, пам’ять та зв’язне мовлення; виховувати доброту, дружні взаємовідносини, любов до українських казок, прищеплювати пізнавальний інтерес до фольклорної спадщини свого народу.
Пограємо в дидактичну гру " З якої казки?"
Мета: розширятита закріплювати знання дітей про казки та їх героїв. Вчити правильно добирати картинки. Розвивати спостережливість, увагу, пам`ять, зв`язне мовлення. Виховувати інтерес до ігрової діяльності.
Психологічна хвилинка
Гра – медитація «Тюльпан».
Подивіться на нас! Ми – майбутні тюльпанчики! Але зараз ми є маленькими пуп’янками, які, наче маминими руками, огорнуті зеленим листям.
Діти сидять навпочіпки, охопивши себе обома руками.
Пригріло сонечко, листя розкривається, і ми повільно випростовуємо свої червоні голівки.
Діти підіймаються, руки підняті вгору і торкаються одна одної над головою.
Як хороше навкруги!
Поворот тулуба вліво – вправо.
Ми ростемо, набираємось сили, бо нас годує та напуває матінка – земля.
Діти стоять рівно, руки підняті вгору.
Ми розкриваємо свої пелюстки, милуємося світом, а люди милуються нами.
Діти розводять руки в сторони.
Ось які ми гарні та яскраві!
Поворот тулуба вліво – вправо.
Які чудові пахощі від нас линуть!
Зробити глибокий вдих.
Лагідний вітерець потихеньку гойдає нас.
Легкі нахили тулуба вправо – вліво.
На ніч ми закриваємо свої пелюстки і спимо, щоб вранці знову зустрічати сонце.
Діти зводять руки над головою, присідають та опускають руки.
Ввечері пропоную переглянути ілюстрації та пригадати з дітьми улюблені казки. Прочитайте, будь ласка, дітям казку Олени Пчілки: "Коржик"
От і всі завдання на сьогодні. Дякую за співпрацю.
Перегляньте, будь ласка, відео на тему:" Всесвітній день письменника"
Пропоную переглянути відео заняття з аплікації: " Ласкаве сонечко"
Мета: Дати дітям уявлення про сонечко; продовжувати виховувати у дітей інтерес до аплікації,сприяти вмінню розрізняти та називати жовтий та білий кольори , вчити складати смужку навпіл, закріпити поняття довге - коротке; розташовувати деталі в певному порядку; розвивати у дітей композиційні вміння, уяву; виховувати любов до рідної природи.
Матеріал: картон синього кольору, смужки та коло з паперу жовтого кольору, вата, клей-олівець , клейонка, серветки.
Здоров'я та фізичний розвиток
Тема: Кидання м'яча у вертикальну ціль. Підлізання під мотузкою. Рухлива гра: «Сніжинки та вітер»
Програмові завдання: повторити комплекс загальнорозвивальних вправ; вправляти дітей у киданні м'яча у вертикальну ціль , повзанні з опорою на руки та коліна і підлізанні під мотузкою; розвивати чуття рівноваги, орієнтування в просторі, спритність; виховувати бажання наслідувати дії дорослого.
Матеріали та обладнання: довга мотузка, м'яч, обруч.
Хід заняття
І. Вступна частина. Ходьба по колу . Біг у середньому темпі.
Ходьба.
Повторити комплекс загальнорозвивальних вправ «Веселі сніжинки».
ІІ. Основна частина.
— Повзання з опорою на руки і коліна та підлізання під мотузкою.
— Кидання м'яча у вертикальну ціль..
— Рухлива гра «Сніжинки та вітер».
Мета: розвивати координацію рухів.
Хід гри: Діти збираються з дорослими у коло і беруться за руки. За сигналом дорослого: "Вітер дме сильний-сильний. Розлітайтеся, сніжинки!" – діти розлітаються по майданчику, росправляють руки в сторони, кружляють. Дорослий каже: "Вітер затих! Повертайтесь, сніжинки, у коло!" Діти збігаються у коло і беруться за руки.
ІІІ. Заключна частина. Спокійна ходьба (35 с).
Ввечері пропоную
провести з дітьми бесіду‑дослідження “Звідки книжка до нас приходить?”: покажіть малятам, що книжка є результатом праці багатьох людей, побудуйте разом з ними ланцюжок дій, які потрібні для створення книги.
Пропоную пограти в рухливу гру“Море хвилюється”: діти показують персонажів улюблених книжок.
Виконуємо ранкову гімнастику, набираємося сили та здоров'я.
КОМПЛЕКС
вправ ранкової гімнастики
«Весна настала»
Ходьба та біг за дорослим. Ходьба звичайна.
І. «Прокидається сонечко»
В.п. – лежачи на спині, руки вздовж тулуба.
1 – підняти руки вгору;
2 – повернутися у в.п.
Повторити 4 рази.
ІІ. «Весняні квіточки»
В.п. – сидячи, руки на колінах, голова опущена.
1 – підняти руки вгору, подивитися на них;
2 – повернутися у в.п..
Повторити 3 рази.
ІІІ. «Побігли струмочки»
В.п. – сидячи, руки опущені.
1 – нахилитися вперед, дотягнутися до носочків;
2 – повернутися у в.п.
Повторити 4 рази.
ІV. «Прилетіли птахи»
В.п. – стоячи.
Покружляти навколо себе.
Повторити 4 рази в кожну сторону.
Ходьба за дорослим, ходьба звичайна.
Художньо-естетичний розвиток. Музичне.
За планом музичного керівника.
Перегляньте, будь ласка відео заняття з сенсорного розвитку
Мета: продовжувати вправляти дітей в умінні порівнювати предмети, визначати їх величину (довгий – короткий, великий – малий), розуміти поняття багато і один; закріпити назви кольорів; продовжувати ознайомлювати дітей з явищами живої і неживої природи; збагачувати словник дітей іменниками: сонечко, хмаринка; розвивати увагу, пам’ять, наочно-образне мислення, уміння співчувати і допомагати тим, хто потрапив у біду; Розвивати мислення, мовлення, увагу, дрібну моторику рук. Виховувати любов до природи, інтерес на занятті.
Ввечері пропоную пограти в гру :
Дидактична гра «Почастуємо друзів»
Мета: формувати в дітей уміння розкладати частування для друзів; закріпити
слова пиріжок, бублик, ковбаса, цукерки; ввести в словник слова частування, гості, друзі; виховувати щедрість, доброту.
Матеріали: ляльки, іграшкові зайченя, білочка, ведмедик, площинні зображення частування (або муляжі).
Хід гри. Гості сидять за столом. У кошику дорослий тримає частування.
Діти підходять до кошика, дістають частування, кладуть у тарілочку перед гостями і називають те, що поклали.
Мета: сформувати у дітей уявлення про кульбабу, вчити малювати нетрадиційним способом - патичком; розвивати емоційний відгук на красу навколишньої природи і дрібну моторику; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Матеріал: аркуш паперу із намальованими стеблами та листям, патичком, фарба жовтого кольору, серветки.
Пропоную пограти в дидактичну гру:" Пори року"
Мета: Систематизувати і узагальнити знання дітей про відмінні ознаки пір року. Формувати уявлення дітей про ознаки пір року. Розширити знання дітей про характерні особливості кожної пори року. Ознайомити з погодними умовами характерними для різного часу року. Розвивати увагу, мова, мислення, пам'ять і творчі здібності дитини. Виховувати дбайливе ставлення і любов до природи.
Пропоную ввечері пограти в гру.
Дидактична гра «Упізнай за описом та повтори»
Мета: закріпити знання про лісових звірят (зайчика та білочку), особливості їхнього зовнішнього вигляду.
Дорослий називає дітям кілька ознак, а діти повинні визначити, про яку тваринку йдеться, і назвати її, а потім самим повторити ці ознаки.